TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Mělnická Klička - turnaj mladších žáků

14.06.2012 11:18

 

V neděli jsme vyrazili do Mělníka na další turnaj. Tentokrát ne halový ale venkovní, 7+1 podle pravidel soutěže, kterou hrajeme. Mělnická klička, jak se turnaj nazývá, je zaběhlý turnaj, pro různé věkové kategorie chlapců i dívek s velkým množstvím kvalitních týmů a dokonce s mezinárodní účastí.

První utkání ve skupině jsme odehráli z dosazeným náhradním týmem žákyň FC Mělník, díky dvěma rychlým brankám jsme se dostali do vedení. Poté jsme přestali hrát, místo kombinace jsme se snažili s vyspělejšími děvčaty závodit, ztráceli jsme míče a koledovali si o branku. Největší šance ale nedokázaly holky proměnit a tak skončilo utkání poměrem 2:0 pro nás.
Branky: Dvořák, J. Vostárek

V druhém utkání jsme narazili na Kutnou Horu – šestý celek krajského přeboru. Soupeř byl o třídu lepší, i přesto, že jsme zápasu dali maximum, přehrával nás rychlostně i tvrdostí. První branku jsme inkasovali v páté minutě, poté jsme měli šanci vyrovnat, ale Dvořák při samostatném nájezdu trefil brankáře. Pak se Kutnohorští trefili ještě dvakrát – prohráli jsme tedy 0:3.

Poslední zápas ve skupině jsme odehráli s týmem Inter Bratislava, který je na třetím místě první celostátní ligy žáků. I přesto, že nás řádově o hlavu větší soupeř zavřel na své polovině, dobře a zodpovědně jsme bránili a nedali jsme mu moc šancí zakončovat. Bohužel pro nás jsme nakonec Slovákům branku darovali, když našemu brankáři vypadl míč. Těsně před koncem jsme inkasovali ještě jeden gól, když se záložník soupeře trefil z dálky přesně k tyči. Konečný stav 0:2.

Třetí místo ze čtyřčlenné skupiny nás pasovalo do béčkového pavouka turnaje. Hráli jsme tedy semifinále se čtvrtým týmem druhé skupiny AFK Veltrusy. Odehráli jsme velice vyrovnané utkání, naši hráči předvedli skvělý výkon, dokázali dvakrát otočit nepříznivé skóre a nakonec vstřelit vítěznou branku. Do utkání jsme vstoupili dobře, vytvořili si nějaké šance, ale neproměnili, a tak přišel trest v podobě gólu soupeře. Hráli jsme dál ofenzivní fotbal a zanedlouho jsme vyrovnali. Poté jsme ale znovu inkasovali po nenápadné akci Veltrus. Ani podruhé jsme nic nezabalili a vložili všechny naše síly do útoku. Šance které jsme si vytvořili jsme neproměnili, branku jsme vstřelili až z přímého kopu Dvořáka, z půlky hřiště. Pět minut před koncem se nám povedlo vstřelit vítěznou branku, opět z přímého kopu Dvořáka, kterou ještě přizvedl hlavou Koc. Semifinále jsme tedy vyhráli 3:2.
Branky: Dvořák 2, Koc

V „B“ finále jsme narazili opět na posílený tým mělnických žákyň. Do utkání jsme vstoupili opět rychlou brankou, po pěkné přihrávce šel sám na bránu Dvořák, a zakončil přesně na přední tyč. To nás bohužel natolik uklidnilo, že jsme úplně přestali hrát. Deset minut před koncem jsme dostali vyrovnávací gól po nedůrazně dobráněné akci soupeře a poté už nebylo na hřišti moc co k vidění. Zápas skončil remízou a tak došlo na penalty. Ty se pro nás nejprve vyvíjely dobře, hned první kop naše soupeřky neproměnily. Poté jsme ale neproměnili ani my a nakonec jsme prohráli po šesti sériích 4:3.
Branka: Dvořák
Penalty Proměnili: Koc, Dvořák, Vostárek J.
Neproměnili: Vildmon, Šiška, Koc

Sestava: Zoček, Blažek, Holec, Šiška, Kolouch, Hlávka, J. Vostárek, P. Vostárek, Vildmon, Svatoš, Koc, Dvořák, Němec, Kočí

Druhé místo a celkové šesté místo ale rozhodně není v daném obsazení turnaje ostuda. Opět jsme dokázali, že s dobrým přístupem se dá hrát s každým! Je třeba jen v tomto nasazení pokračovat, nepolevit, naplno trénovat a další úspěchy se jistě dostaví…

Zpět