TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Malá Hraštice - Zduchovice 1 : 1 (1 : 1)

28.06.2010 11:43

V sobotu nastoupilo naše mužstvo s nováčkem soutěže s týmem Zduchovic. S béčkem tohoto mužstva jsme se již setkali v předkole poháru a tehdy jsme se po základní hrací době rozešli smírně 3-3. Opět jsme nastoupili do utkání v kombinované sestavě, kdy chyběli především, O. Fafejta, Vl. Kardinál a dále stále pro zdravotní problémy nehrající T. Krotil. Utkání nakonec skončilo také remízou, tentokrát 1-1

Do utkání naše mužstvo nastoupilo trochu zakřiknutě a proto prvních 10 minut patřilo spíše soupeři, který nás zatlačil do defenzívy. Nicméně vzhledem k naší celkem dobré obranné činnosti se soupeř omezil pouze na několik střel z dálky, které neměly potřebnou přesnost. Hosté také několikrát zahrozili ze standardních situací, když se nám nepodařilo dostatečně pokrýt jejich dobře hlavičkující hráče. Poté jsme postupně začali přebírat iniciativu a vytvářet si slušné šance. Zejména ve 20. minutě uvolnil R. Fafejta kolmou přihrávkou, za polovinou soupeře rozběhnutého V. Batulku, který přesprintoval soupeřovi obránce, ale v tváří tvář brankáři jej asi z deseti metrů pouze trefil do ruky. Další velmi slušná šance, která stojí v prvním poločase za zmínku je minutí odkryté branky soupeře Z. Matějkou.

Nakonec ale naše snaha slavila úspěch, když ve 29. minutě M. Poláček zahrával trestný kop. Přetažený centr na zadní tyč branky J. Pavlík odhlavičkoval na penaltu, tady další hlavičkou M. Klement poslal míč směrem do brány, kdy ještě v malém vápně zřejmě balón tečoval R. Fafejta? Soupeř se po vstřelení branky rozčiloval a po sudím požadoval, aby gól neuznal pro údajný ofsajd, což odůvodňoval vyběhnutím brankáře, který v době posledního kontaktu J. Pavlíka s balónem nestál v brance. Rozhodčí Petrásek však námitky odmítl s tím, že na místo brankáře byl v době vstřelení branky na brankové čáře obránce. Gól platil, takže 1:0 a hrálo se dál. I poté jsme měli několik šancí, ale nepřesností a zbrklostí jsme se o vstřelení další branky připravili. A tak zákonitě následoval trest, když v 38. minutě zahrávaný trestný kop soupeře asi z 30 metrů lehce tečoval náš hráč ve zdi a střela k pravé tyči naší branky vypadla Z. Dudičovi z rukavic. A hnedle byl stav utkání  1:1.

Do druhého poločasu jsme vstoupili opět poněkud rozpačitě a nechali jsme se zatlačit před vlastní branku, ale poté jsme začali nacházet mezery v obraně soupeře a vytvářet si další šance. Zejména J. Pavlík měl několik slibných příležitostí, kdy se prokličkoval až do vápna soupeře (někdy i malého), kde se však většinou „ukličkoval“ na posledním obránci. Soupeř si v 2. poločase vytvořil snad  dvě šance, které stály za zmínku. A to když jejich hráč utekl po naší levé straně, ale vyběhnuvší brankář mu natolik snížil střelecký úhel, až pronikající hráč minul branku. Poté se ještě jednou soupeř kombinační hrou dostal do přečíslení naší obrany, kdy nakonec běželi dva hráči středem hřiště proti osamocenému J. Sauerovi, ale před velkým vápnem z obavy o ofsajd zazmatkovali, čehož využil náš stoper a míč soupeřovi nekompromisně odebral.

Soupeř po rychle rozehrané standardní akci hlavou vstřelil v 82. minutě svůj druhý gól, který však rozhodčí Petrásek neuznal. Své rozhodnutí odůvodnil tím, že nedal povel k rozehrání a v době vstřelení gólu si ještě zapisoval žlutou kartu. Neuznání gólu jeden z hráčů Zduchovic psychicky neunesl a s nevybíravými slovy na adresu rozhodčího hřiště dobrovolně opustil. Poté se hra přelévala ze strany na stranu, ale branka již do konce utkání nepadla. Proto se obě mužstva rozešla smírně za stavu 1:1. Je však nutno dodat, že naše mužstvo působilo lepším herním dojmem a v poměru „tutovek“ jsme jasně soupeře předčili.        

Sestava: Z. Dudič – M. Poláček, J. Sauer, D. Bičiště, P. Kardinál (85. A. Kryšpín) – M. Klement, Z. Matějka (80. D. Grafnetr), R. Sojka, R. Fafejta – V. Batulka, J. Pavlík

Branka: 29. M. Klement

Zpět