TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Malá Hraštice - Višňová 2 : 1 (2 : 1)

24.06.2010 13:02

(20. kolo)

Další velmi důležité vítězství si připsalo o tomto víkendu naše mužstvo v utkání s týmem Višňové. O výsledku se přitom rozhodlo už v prvním poločase, když jsme vstřelili dva góly, zatímco soupeř pouze jeden. Výhra znamenala s ohledem na ostatní výsledky náš postup na deváté místo, což je naše nejlepší umístění v letošní soutěži.

Nic lepšího jsme si nemohli přát než takový úvod, jaký byl tentokrát. Naši hráči vstoupili do utkání zdravě naštvaní po výpadku z minulého týdne a hned první útok znamenal gól. Už ve druhé minutě utekl po pravém křídle M. Klement, ač tísněn odcentroval a míč našel zcela volného O. Fafejtu, který suverénně hlavo zavěsil. Ještě chvíli jsme hráli aktivně, jenže bez efektu. Soupeř postupně získával půdu pod nohama, čemuž nahrálo i to, že jsme nepochopitelně vyklidili pole, vpředu zůstali tři hráči stojící ale většinou v lajně, zatímco zbytek týmu se zatáhl před naší šestnáctku. Tím jsme soupeři vytvořili ohromný prostor pro rozehrávku. Trest přišel po přímém kopu, když odražený míč se dostal k volnému hráči soupeřova týmu, J. Vitásek jeho střelu vyrazil, jenže k dalšímu úplně volnému hráči Višňové, který už nezaváhal.

Tato situace opět zvýšila aktivitu našeho mužstva. Zasloužil se o to především P. Pazderka, který nejprve střelou z dobrých 25 metrů trefil břevno a po chvíli svou slabší levou nohou takřka ze stejného místa nechal vyniknout hostujícího brankáře. Jinak se ale nehrál nijak oslnivý fotbal, hráči obou mužstvem měli problém se zpracováním i s přesností přihrávek. Naštěstí jsme ale měli dvojici Klement – Fafejta, která nakonec rozhodla o výsledku. Asi sedm minut před koncem poločasu zahrával M. Klement zprava trestný kop, jeho centr opět našel hlavu O. Fafejty a bylo dokonáno.

Druhý poločas se podobal tomu prvnímu, fotbal nic moc, aktivnější byl soupeř, ale bez zakončení, my jsme byli nebezpečnější, jenže akce O. Fafejty, ani hlavička V. Batulky po centru koho jiného než M. Klementa gólem neskončily. A když jsme nezvýšili ani po snad nejhezčí akci druhého poločasu, když M. Klement přenesl hru na L. Černého, ten posunul na levou stranu na F. Šustu, který pravačkou odcentroval, na přihrávku si naběhl M. Klement, jenže jeho střela hlavou opět šla nad branku soupeře,  vydřeli jsme vítězství 2-1.

Branky: 2., 38. O. Fafejta

Sestava: J. Vitásek – R. Sojka, M. Poláček, P. Kardinál, L. Černý - M. Klement, P. Pazderka (75. F. Šusta), P. Sabon, J. Pavlík (60. P. Plíva) – O. Fafejta, M. Stupal (46. V. Batulka)

Z. Makovička: Na tomto utkání byl důležitější výsledek než předvedený výkon. Bohužel jsme výhody brzkého vedení nevyužili, nechali jsme soupeře vrátit se do utkání, abychom se nakonec strachovali o výsledek. Naštěstí hráči Višňové byli v zakončení jaloví. Chtěl bych ocenit ve hře dopředu zejména výkon dvojice M. Klement – O. Fafejta. Prvního pro jeho báječné centry, druhého za chladnokrevnost, s kterou své šance proměnil. Ač jsme prakticky hráli na tři útočníky, byl jediným nebezpečným. Své si odehráli i ostatní hráči, i když se nedařilo tak, jak by určitě chtěli, ale až na výjimky bojovali! Za to jsme si tři body určitě zasloužili.

Zpět