TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Malá Hraštice - Stará Huť 4 : 1 (1 : 1)

24.06.2010 12:40

(13. kolo)

Proti prvnímu mužstvu tabulky, Staré Huti, předvedlo naše mužstvo konečně výkon, který odpovídá jeho schopnostem. Po nerozhodném prvním poločase jsme ve druhém zabrali a brzo šli do vedení 3-1, které jsme potvrdili čtvrtým gólem. I přes vítězství jsme však díky horšímu skóre stále poslední, protože naši bezprostřední soupeři také překvapivě bodovali.

S navrátilcem v naší sestavě, s P. Kardinálem, jsme začali bázlivě, sebevědomému soupeři jsme nechali hodně prostoru, takže mohl bez problémů kombinovat a snadno se tak dostávat na dostřel naší branky. Naštěstí své dvě velké šance v první čtvrthodince promarnil. Když už se zdálo, že hru vyrovnáváme, přišla na půli naše chyba v rozehrávce, nejlepší hráč hostů obešel dva protihráče a střelou k pravé tyči dostal soupeře do vedení.

Jenže mužstvo S. Huti se z něho dlouho neradovalo. Hned po rozehrání jsme se dostali do útoku, hosté nebezpečí odvrátili jen za cenu rohu. K jeho zahrání se postavil J. Pavlík, brankář centr směřující do malého vápna podběhl, J. Sauer vrátil na zadní tyči míč před branku, ten trefil padajícího brankáře, od kterého se dostal za brankovou čáru. Od této chvíle se hra vyrovnala, soupeř měl sice stále míč častěji na svých kopačkách, jenže my jsme hrozili z rychlých velmi nebezpečných brejků. Po jednom z nich se dostal do vyložené šance V. Batulka, který obešel i brankáře, jenže jeho střela směřovala mimo opuštěné branky. A když nás huťský pomezní rozhodčí nepustil pro údajné ofsajdy do hry, zejména v případě náběhu M. Klementa se evidentně mýlil, odešla obě mužstva do kabin za nerozhodného stavu.

Úvod druhého poločasu jsme zvládli mnohem lépe než začátek prvního. To proto, že zejména střední záložníci mnohem důrazněji a včas přistupovali ke svým protihráčům, kteří už neměli takový prosto kombinovat, ztráceli míče, což bylo vodou na mlýn pro naši hru. Do vedení jsme se dostali asi v 53. minutě opět po rohovém kopu, přičemž aktéři byli stejní jako při prvním gólu, J. Pavlík centroval a J. Sauer zakončoval, tentokrát na dlouhou nohu. Neuplynuly ani ne tři minuty a bylo to 3-1. Soupeř ztratil míč na středové čáře, P. Pazderka z první uvolnil na křídle M. Klementa, který přesným centrem našel hlavu V. Batulky a bylo to 3-1.

Soupeř zbraně neskládal, jenže vstřelit branku mu souzeno nebylo pro naši velmi dobrou obrannou hru, a co prošlo, bez problému zlikvidoval P. Haspekl. My jsme podnikali rychlé kontry do otevřené obrany, nejprve brankář hostů vychytal V. Batulku, který tlačil míč do šibenice. Krátký už ale byl na akci M. Klementa, který se znovu uvolnil na pravém křídle, vystřelil, brankář míč jen tečoval, jenže ke zcela volnému M. Poláčkovi, který pohodlně zavěsil do prázdné branky. V závěru měla obě mužstva dvě velmi dobré příležitosti, v našem mužstvu to byl opět M. Klement a také O. Měchura, které nevyužila, takže jsme po dlouhé době opět pocítili slast vítězství.

Sestava: P. Haspekl - R. Sojka, J. Sauer, P. Kardinál, L. Černý - M. Klement, P. Pazderka, (84. O. Měchura), J. Oktávec, F. Šusta (61. Vl. Kardinál) – J. Pavlík (71. M. Poláček), V. Batulka

Branky: 22. 53. J. Sauer, 56. V. Batulka, 75 M. Poláček

 

Z. Makovička: Když jsem viděl úvod utkání, měl jsem obavy, že se bude opakovat naše mizérie z jiných utkání. Naštěstí hráčům se podařilo rychle vyrovnat. O výsledku podle mě rozhodla mnohem zodpovědnější hra středu zálohy v úvodu druhého poločasu. Zejména J. Oktávec odebral mnoho míčů, z čehož těžil P. Pazderka, který zásoboval kraje zálohy i útok řadou přesných přihrávek, které jsme tentokrát zužitkovali. I když jsem stále poslední, hra našeho mužstva proti prvnímu týmu tabulky přesvědčila, že máme na mnohem víc, než jsme dosud dosáhli. Tabulka je naštěstí vyrovnaná, na osmé mužstvo ztrácíme pouhé čtyři body, bylo by proto dobré bodovat v Petrovičích, abychom měli před jarem lepší výchozí pozici, než dosud máme.

Zpět