TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Malá Hraštice - Stará Huť 0 : 2 (0 : 1)

30.06.2010 19:31

Další utkání bez bodového zisku odehrálo naše mužstvo tento víkend proti mužstvu Staré Huti. Přes tlak po většinu utkání se nám nepodařilo dát gól, a to dokonce ani z penalty, takže naše výsledková bída pokračuje. Našemu soupeři stačilo hrát pozorně v obraně a vyrážet k rychlým protiútokům, z nichž dali dva góly. A tak jsme v tabulce opět klesli, právě za našeho soupeře. 

Utkání jsme začali velkým tlakem, jenže kromě série několika rohů a nebezpečné střely O. Fafejty z trestného kopu jsme z něho nic nevytěžili. Byli to naopak hosté, kteří proměnili hned první brejk ve vedoucí branku. Naši hráči ztratili míč na hranici šestnáctky soupeře, následovala přihrávka na jediného útočníka a naši obránci se jen dívali, jak běží sám na branku a překonává našeho brankáře. Poté hra upadla z naší strany do průměru, a protože ani soupeř se příliš netlačil do útoku, nebylo se na hřišti dlouho na co koukat. Vzrušení nastalo, jen když útočník hostů řítící se na našeho brankáře přihrával ještě svému spoluhráči, jenže ten byl pro nás naštěstí v ofsajdu. Ke konci poločasu jsme se přeci jenom dostali do hry. Blízko úspěchu byl především D. Grafnetr, jehož hlavička po dlouhém autu šla jen těsně nad břevno soupeřovy branky. Srovnat skóre jsme mohli těsně před přestávkou, když se do šestnáctky probil L. Černý, jenže na jeho prudkou přihrávku nedosáhl nabíhající P. Kardinál.

Druhý poločas jsme začali náporem a ten trval prakticky až do jeho konce. Jenže jsme neproměnili několik vyložených šancí. Nejprve měl na hlavě vyrovnání opět D. Grafnetr a poté vychytal O. Fafejtu hostující brankář, který tím zahájil sérii vynikajících zákroků, které rozhodly o výsledku. Naše mužstvo postupně začalo hrát na riziko, do útoku se vysunul jako třetí útočník O. Fafejta, vzadu jsme začali hrát jen na tři obránce, bohužel branku to nepřineslo. Naopak inkasovali jsme opět my. Znovu po ztrátě míče před šestnáctkou přišel dlouhý nákop na soupeřova útočníka, od kterého byl M. Poláček neskutečně daleko, a bylo to 0-2.

V závěru utkání jsme vyvinuli velký tlak, výsledkem byly ale jen zahozené tři jasné brankové příležitosti a jedna neproměněná penalta. Po průniku O. Fafejty následoval faul, rozhodčí Ledínský nezaváhal a ukázal na značku pokutového kopu. Míč si postavil až dosud stoprocentní R. Sojka, jenže jeho slabou střelu brankář hostů vyrazil, míč se odrazil ke zcela volnému O. Fafejtovi a ten dělovkou trefil jen tělo padajícího gólmana. Z následujícího rohového kopu našel M. Klement zcela volného P. Kardinála a jeho gólovou hlavičku zázračně vyrazil brankář hostů nad svou svatyni. To ještě nebyl konec, po dalším závaru trefil O. Fafejta jen tyč, míč se k němu odrazil zpět, jenže jeho další střelu vykopl obránce hostů z brankové čáry.

Sestava: Z. Dudič – R. Sojka, J. Sauer, O. Fafejta, M. Poláček (82. T. Krotil) - M. Klement, J.Oktávec, Z. Matějka, P. Kardinál -  L. Černý (75  J. Listík),  D.Grafnetr (62. Vl. Kardinál)

Z. Makovička: Mám takový pocit, že i kdybychom hráli ještě hodinu, tak gól stejně nedáme. Jestliže jsme nedali ani penaltu, body jsme si nezasloužili, i když soupeř nepředvedl nic světoborného. A to je nejhorší zjištění! Co je nám platné, že jsme ho po většinu utkání přehráli, když neproměníme i ty nejvyloženější šance! V tréninku přitom cvičíme právě hlavně zakončení, jak je vidět, je to stále málo. Zklamán jsem i ze hry obrany, i když jsem hráčům zdůrazňoval, že nemohou soupeře nechat zpracovat míč, musí hrát na tělo, přesto tyto rady neberou vážně, obě branky jsou toho důkazem. Obě padly po tom, když naši obránci nechali útočníkům neskutečný prostor. Na druhou stranu je nutné ocenit vůli, s jakou mužstvo chtělo zvrátit nepříznivý stav. Proto mu uděluji za výkon pouze čtyřku.

Zpět