TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Malá Hraštice - St. Huť 2-1 (0-0)

13.04.2011 18:12

(14. kolo) Do jarní části soutěže jsme vykročili vydřeným vítězstvím nad našim tradičním soupeřem Starou Hutí. Po bezbrankovém poločasu se vše podstatné událo v druhém dějství. Na gól hostů z trestného kopu jsme brzo odpověděli vyrovnávacím gólem, abychom zanedlouho šli do jednobrankového vedení, které jsme v závěru s přehledem udrželi.

V naší sestavě se objevily hned dvě posily – Petrové Pazderka a Plíva. Navíc se do ní po více než roce vrátil O. Fafejta. Úvod jsme přitom měli nadějný, do brejku se hned v první minutě dostal R. Fafejta, jenže brankář mu včasným vyběhnutím zmenšil střelecký úhel, takže střela šla jen těsně mimo branky. Soupeř odpověděl dobrou hrou a také šancí asi v desáté  minutě, od pohromy nás ale vynikajícím zákrokem zachránil Z. Dudič. Nám se rovněž podařilo několik akcí, v nejslibnější se objevil M. Klement, jenže míč si příliš předkopl, takže brankář hostů v klidu míč chytil.

Hosté postupně přebírali iniciativu, hrozili především po standardních situacích, naštěstí ani jednu svou příležitost neproměnili. Aktivitu jsme jim přitom umožnili také svou nepřesnou hrou, hráči byli statičtí, jakoby se báli hrát. Teprve v závěru poločasu jsme zahrozili O. Fafejtou z trestného kopu, obrana hostů však odvrátila na roh. Z něho P. Plíva poslal centr na hlavu M. Klementa, jenže ten sám před prázdnou brankou přestřelil.

Úvod druhého poločasu patřil opět nám, jenže hosté se z úvodního náporu otřepali a opět začali být nebezpečnější. Proměnili také trestný kop ze zhruba 25 metrů, když střelec využil jak vítr v zádech, tak i sluníčka svítícího našemu brankáři do očí a vymetl horní pravý roh branky. Soupeři se naštěstí nepodařilo potrestat několik chyb našich dezorientovaných hráčů, což se později ukázalo jako rozhodující pro další vývoj utkání.

Začali jsme znovu bojovat, žádný míč nebyl pro nás ztracený, takže jsme si vytvořili tlak, z kterého pramenily chyby soupeřovy obrany. Brzo jsme také vyrovnali po uvolnění M. Klementa na hranici šestnáctky, který trefil  křižnou střelou  pravý spodní roh branky hostů. Další šanci neproměnil O. Fafejta, po chvíli jsme ale rozhodli o výsledku. Na přihrávku si naběhl M. Klement, vystřelil, pohybem brankáře zmátl ještě R. Fafejta, který se ale míče nedotkl, a bylo rozhodnuto. Závěr jsme v pohodě zvládli, i když hosté kopali řadu standardních situací. Do soutěže jsme tak na jaře vstoupili mnohem lépe než na podzim.

Sestava: Z. Dudič 7 – M. Poláček 6, D. Bičiště 6,  J. Sauer 7, P. Kardinál 6,  –  M. Klement 8, , R. Fafejta 6, P. Pazderka 5, P. Plíva 4 - Vl. Kardinál 5 (60.min L.Černý 6), O. Fafejta 5

Branky:  M. Klement 2

Zpět