TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Malá Hraštice - Sedlčany B 0 : 0

24.06.2010 12:56

(16. kolo)

Do jarní části soutěže jsme vstoupili úspěšně. S třetím týmem tabulky, sedlčanskou rezervou, jsme do tabulky získali důležitý bod. Obě mužstva předvedla velmi dobrý výkon, utkání chyběly snad jen branky, k jejichž vstřelení ale měly oba týmy blízko. Jenže střelcům zvlhl střelný prach, takže výsledkem byla zasloužená bezgólová remíza.

Naše mužstvo nastoupilo na poměrně slušném terénu s respektem. Dobře však bránilo, takže soupeř sice měl v úvodu více míč na svých kopačkách, ale k zakončení se prakticky nedostával. K vyšší aktivitě naše mužstvo probrala šance soupeře, když dlouhý pas z pravé strany našel nejlepšího hráče hostů Valsu, který z velkého úhlu trefil hlavou tyč naší branky. Postupně jsme z tlaku vymanili, zlepšili jsme pohyb a dostávali se na dosah soupeřovy branky. Obrana hostů si často pomáhala fauly, takže jsme v té době zahrávali několik trestných kopů. Po jednom z nich se do velké šance dostal R. Sojka, který však zcela osamocený na malém vápně centr podskočil. Do další loženky se dostal P. Sabon, kterému se ale míč po dlouhém autu zamotal mezi nohama, takže z toho opět nic nebylo. Poté vysunul P. Pazderka do brejku M. Stupala, jenže ten volil místo střely z hranice šestnáctky kličku, takže o míč přišel. Naše největší příležitost utkání přišla asi ve 40 minutě. P. Pazderka vyzval kolmou přihrávkou k úniku J. Pavlíka, ten seběhl do vápna, přihrávkou našel zcela osamoceného M. Stupala, na kterého zývala opuštěná branka. Míra ale trefil míč špatně, takže slabá střela šla vedle. Soupeř zahrozil těsně před přestávkou, když nepříjemnou střelu zpoza šestnáctky vytáhl náš brankář na roh.

Úvod druhého poločasu opět patřil soupeři, dlouho se však nemohl dostat do šance. Až asi v 60. minutě jsme neuhlídali opět hráče hostů Valsu, ten už se řítil na našeho brankáře, za záchrannou brzdu musel zatáhnout P. Sabon, který ho fauloval na hranici šestnáctky. Výbornému rozhodčímu Kobíkovi nezbylo nic jiného, než ho vyloučit. Od té doby nás hosté zatlačili do defenzivy, my jsme ale výborně bránili, takže jsme jim skórovat nedovolili. Měli k tomu příležitost asi třikrát, jenže výborný J. Vitásek jim v tom vždy zabránil. Ač v deseti jsme si ale i my vypracovali několik šancí. Do té největší se zhruba v 75. minutě dostal J. Pavlík, když ho po krásné kombinaci na pravé straně uvolnil M. Klement, jenže obrana hostů první střelu odvrátila a druhá šla těsně vedle. Do slibné šance se dostal i T. Krotil,  ten svou slabší pravou nohou však trefil jen střed branky, takže sedlčanský brankář míč pohodlně chytil.

Sestava: J. Vitásek – R. Sojka, M. Poláček, P. Kardinál, J. Pospíšil – M. Klement, P. Sabon, P. Pazderka, P. Plíva (37. F. Šusta) – J. Pavlík, M. Stupal (77. T. Krotil)

Z. Makovička: Výborný kolektivní výkon! Chtěl bych věřit, že si hráči vzali z tohoto utkání ponaučení, že k úspěchu může vést jen poctivý přístup, jaký předvedli tentokrát. Všichni hráči do jednoho včetně náhradníků odvedli skvělou práci. Bod je velmi důležitý, protože jsme hráli podle mě s nejlepším týmem soutěže. Potěšilo mě, že i když jsme hráli více než půl hodinu o deseti, soupeři jsme se vyrovnali ve všech činnostech a stačili jsme mu fyzicky i rychlostně. Dokonce druhou polovinu prvního poločasu jsme byli lepším týmem! Oceňuji, že hráči tentokrát bezvadně plnili své úkoly, zejména při bránění nejlepšího hráče soupeře Valsi. Škoda jen, že byl vyloučen P. Sabon, který roli defenzivního záložníka zahrál na jedničku. Věřím, že takový výkon odvedeme i v dalších utkáních, abychom v tabulce konečně začali stoupat výš.

Zpět