TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Malá Hraštice - Prostřední Lhota 2 : 2 (1 : 1)

24.06.2010 12:59

(18. kolo)

Přesto, že náš tým byl po většinu utkání lepším mužstvem, víc než na remízu v utkání se čtvrtým týmem tabulky Prostřední Lhotou nedosáhl. Nezvládli jsme především úvod a závěr utkání, když jsme právě v této době inkasovali. Jenže to by nevadilo v případě, že bychom proměnili většinu šancí včetně penalty. Nestalo se, takže jsme si nakonec do tabulky připsali pouze jeden bod.

Do utkání vystoupili lépe hosté. Hned v první minutě se jim podařila akce středem hřiště, narážečkou vyšachovali naší obranu a hráč Lhoty nedal našemu brankáři žádnou šanci. Tato situace poněkud zmrazila naše hráče, takže zhruba čtvrthodinku byla iniciativa na kopačkách soupeře, jenže bez jakéhokoliv nebezpečného zakončení. Postupně jsme zpřesnili kombinaci, mužstvo Lhoty jsme začali přehrávat a výsledkem byla branka v jeho síti. Asi v 20. minutě vybojoval na naší polovině míč L. Černý, dlouhým pasem našel na hrotu útoku O. Fafejtu, který míč prodloužil hlavou na J. Pavlíka a ten také udělal z brankáře hostů solný sloup. Bylo srovnáno.

Od té doby bylo naše mužstvo jednoznačně lepší, bohužel bez gólového vyjádření. Přitom po gólu volaly nejméně tři situace. Nejprve bek hostů srazil v rohu šestnáctky pronikajícího O. Fafejtu a rozhodčí Vočka ml. bez zaváhání ukázal na penaltovou metu. Míč si k exekuci postavil J. Pavlík, jenže brankář mu směr střely po své pravici vystihl a míč vyrazil na roh. Ani ne za pět minut se probojoval přes střed obrany O. Fafejta, který v postavení z očí do očí se pokusil hostujícího gólmana přelobovat, jenže míč šel nejen nad něj, ale také nad břevno hostující branky. Do třetice jsme nádherně rozehráli trestný kop, když O. Fafejta místo očekávané střely uvolnil na levém křídle J. Pavlíka, ten sběhl do šestnáctky, jenže místo střely nebo přihrávky po zemi volil centr, na který ale J. Oktávec nedosáhl.

V druhém poločase naše mužstvo pokračovalo dál v tlaku. Nádherná hlavička O. Fafejty k levé tyči ještě gólem neskončila, lhotecký brankář podruhé hosty podržel, další akce už ale naše mužstvo do vedení dostala. U jejího zrodu opět stál L. Černý, který našel P. Pazderku, jenž přihrávkou mezi obránci vyzval k brejku vystřídavšího V. Batulku. Ten se vřítil do šestnáctky, všiml si, že brankář udělal úkrok v očekávání centru, takže odkryl přední tyč, kam také střela Víti směřovala: 2-1.

Závěr utkání byl poněkud hekticky. Nejprve totiž rozhodčí vyloučil pro hraní rukou mimo pokutové území hostujícího brankáře, jenže O. Fafejta rozhodčímu napověděl, že tomu tak nebylo, načež sudí svůj výrok odvolal. Poté vyloučil za oplácení hostujícího stopera, jenže my jsme výhodu jednoho hráče brzo ztratili po vyloučení J. Pavlíka pro dětinské úmyslné hraní rukou. To soupeře nakoplo, v závěru nás zatlačil do defenzivy, čehož výsledkem byl závar před brankou, několik nedůrazných zásahů našich obránců, až nakonec dopravil do naší sítě míč ve skluzu nešťastný O. Fafejta.

Branky: 20. J. Pavlík, 58. V. Batulka

Sestava: J. Vitásek – L. Černý, R. Sojka, M. Poláček, J. Pospíšil  - M. Klement (33. V. Batulka), P. Pazderka (80. Vl. Kardinál), P. Sabon, J. Oktávec (68. F. Šusta) J. Pavlík – O. Fafejta

Z. Makovička: Před utkáním bych bod bral všemi deseti, po průběhu utkání jsem zklamán pro ztrátu dvou bodů. Jako bych to v hodnocení minulého utkání přivolal! Právě v takovém zápase, jaký jsme odehráli se Lhotou, rozhodují právě neproměněné šance a v tom jsme byli horší než náš soupeř. Tomu stačily vlastně jen dvě a má bod, my jsme si jich pro stejný počet gólů museli vytvořit šest nebo sedm včetně penalty. Nevadí mi přitom, že jsme ji nedali, nebo jsme si dali vlastence, to se stává běžně mnohem lepším fotbalistům. Jsem přesvědčen, že o výsledku rozhodla hlavně nekázeň Honzy Pavlíka, když po míči sáhl v prostoru, kde o nic nešlo. Neomlouvá ho přitom, že svou roli sehrál instinkt. Měli jsme to báječně rozehrané: vedli jsme, měli jsme hráče navíc a do konce zbývalo asi deset minut. A pak přijde klukovina! Právě v tomto případě platí má slova o kázni. Na druhou stranu musí moje svěřence těšit slova soupeřova trenéra, který mi po skončení utkání pogratuloval a řekl, že se v této soutěži nesetkal s tak pěkným fotbalem, jaký jsme předvedli my. To svědčí o tom, že jdeme po správné cestě. Doufám, že to potvrdíme v dalším velmi důležitém utkání proto poslední Krásné Hoře. Budeme se přitom muset vypořádat s dalšími ztrátami. Pro zranění - zlomeninu nosu - bude stejně jako proti Lhotě chybět P. Kardinál, uvidíme, zda M. Klementa do hry pustí zraněný kotník a nejméně zákaz startu na jedno utkání určitě dostane J. Pavlík. Věřím však, že to zvládneme! Ještě jedna poznámka. Jsem rád, že Ondra pomohl rozhodčímu, který údajně byl oslepen sluníčkem a dobře situaci, kdy vyloučil brankáře hostů, neviděl. Osobně dávám přednost vítězství fotbalovými prostředky.

Zpět