TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Malá Hraštice - Prostřední Lhota 1 : 4 (0 : 1)

28.06.2010 12:11

Po řadě velmi dobrých výkonu tentokrát naše mužstvo v utkání s Prostřední Lhotou zklamalo na celé čáře a doma prohrálo 1-4. S důslednou obranou soupeře jsme si prakticky celý zápas nevěděli rady a pokud jsme si vypracovali nějaké šance, tak jsme je neproměnili. Soupeř v prvním poločasu dal gól po jediné kloudné akci, v druhém pak po proměněné penaltě už kontroloval hru, vyrážel k nebezpečným brejkům, z nichž dva proměnil. My jsme korigovali výsledek až v samotném závěru.

Od začátku utkání jsme byli aktivnější, hráči Prostřední Lhoty zalezli před svoje vápno a bránili až v devíti. Proti tomuto valu jsme se dlouho nedokázali prosadit, chyběl především moment překvapení, útočníci byli důsledně obsazení, takže přihrávky často nenašly adresáta. Po čtvrthodině jsme se konečně několikrát dostali do zakončení, jenže bez výsledku. Po gólu volala především šance V. Batulky a když brankář hostů vytáhl tečovanou střelu M.Klementa, naše aktivita opět poklesla. Soupeř toho využil a po jediné povedené akci prvního poločasu vstřelil gól, když míč natřikrát doráželi jeho útočníci do naší branky. Po tomto okamžiku hosté opět zalezli na svou polovinu a my jsme se dál trápili hlavně proto, že hráči zcela opustili křídelní hru, sólovali, namísto toho, aby hledali lépe postavené spoluhráče. A když si vypracovali nějakou šanci, tak ji zahodili.

Druhý poločas jsme opět začali náporem, jenže zase naprázdno. Do největší šance se dostal střídají P. Haspekl po pěkné akci na pravé straně, J. Pavlík od brankové čáry přihrál pod sebe, jenže náš útočník nastřelil jen obránce soupeře. Nedáš dostaneš, tato fotbalová pravda se naplnila po chvíli. První nebezpečný útok soupeře v druhém poločase zastavil Z. Matějka faulem v naší šestnáctce a rozhodčí správně nařídil pokutový kop. Po této situaci se aktivita našich hráčů zcela otupila, na hřišti se nenašel nikdo, kdo by zavelel k obratu, naopak byli to hosté, kteří již mnohem odvážněji pronikali na naší polovinu a to se jim také vyplatilo. Po trestném kopu a dalším brejku, kdy jejich útočník udělal z našich obránců statisty, šli už do vedení 0-4. To už se blížil závěr a nám se konečně podařil dotáhnout do úspěšného zakončení útok po ose P. Haspekl – R. Fafejta – J. Pavlík, který nadvakrát vstřelil těsně před koncem alespoň čestný gól.

Sestava: Z. Dudič – M. Poláček, J. Sauer, Z. Matějka,  Vl. Kardinál– M. Klement, R. Sojka, D. Grafnetr, (46. P. Haspekl) R. Fafejta - J. Pavlík, V. Batulka  (65. A. Kryšpín)

Branky: 87. J. Pavlík

Trenér Z. Makovička: Přiznám se, že jsem neočekával, že soupeř přijde z taktikou prešovského betonu. Prakticky celý první poločas zalez před svou šestnáctku a my jsme se přes zhuštěný prostor nedokázali prosadit. Zejména v záloze a v útoku chyběla myšlenka, moment překvapení, přihrávka do křídla, povedený centr a hlavně přesné zakončení. Místo toho jsme hráli jen na sebe. Při takové taktice, jakou zvolila Lhota, je důležité proměnit nějakou tu šanci, kterých jsme si nakonec několik vytvořili, bohužel to se nestalo, takže naše trápení pokračovalo. Roli favorita s ohledem na dosavadní výsledky jsme nezvládli možná i proto, že jsme soupeře, který toho zatím moc nepředvedl, podcenili a mysleli si, že se porazí sám. Věřím, že hráče to vrátí na zem a už v Kamýku předvedeme, že naše výkony v úvodu soutěže nebyly náhodné. Za výkon proti Lhotě si naši hráči zaslouží maximálně trojku.

Zpět