TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Malá Hraštice - Počepice 3 : 0 (1 : 0)

30.06.2010 19:51

Výhrou 3-0 nad předposledním mužstvem tabulky Počepicemi se rozloučilo naše mužstvo s letošním ročníkem soutěže. Oběma mužstvům o nic nešlo, přesto se hrál pěkný fotbal. Kromě úvodu jsme přitom byli lepším týmem, kromě vstřelených gólů jsme si vytvořili více vyložených příležitostí. Výhra však na našem konečném umístění na osmé příčce nic nezměnila.

S nováčkem Jindrou Měchurou v brance jsme v úvodu tahali za kratší konec. Soupeř dobře kombinoval, naštěstí jen po hranici naší šestnáctky. My jsme se rozehrávali pomaleji, postupně jsme však začali přebírat režii zápasu do svých rukou. Nejprve z nadějné pozice přestřelil Vl. Kardinál, potom hostující obránce vybídl ke skórování J. Pavlíka, který ale nedal. Stejný hráč nezužitkoval ani přesný pas R. Sojky. Do vedení jsme se dostali po trestném kopu, když z hranice vápna využil špatného postavení brankáře T. Krotil.

Soupeř se snažil o zkorigování, příležitost dostal po chvíli po ruce našeho obránce, když velmi dobrý rozhodčí Bičiště nekompromisně ukázal na značku pokutového kopu. Náš devatenáctiletý brankář však střelu vystihl a míč pomocí tyče odvrátil do bezpečí. Do další šance se Počepičtí dostali záhy, jenže V. Batulka míč směřující do sítě odhlavičkoval do zámezí. Za stejný prohřešek – ruku, potrestal hosty penaltou rozhodčí asi ve 30. minutě, jenže O. Měchurovi brankář směr střely také vystihl a míč vyrazil. Do konce poločasu se skóre mohlo měnit ještě třikrát, vždy v náš prospěch, jenže J. Oktávec a dvakrát R. Sojka své samostatné nájezdy nevyužili.

Ve druhém poločasu jsme už dominovali, i když si hosté ještě v jeho úvodu vytvořili jednu šanci, jenže jejich útočník netrefil branku. Naopak my jsme své šance proměnili. Nejprve se trefil J. Oktávec, kterého ideálně našel J. Pavlík. Ten účet utkání uzavřel po rohovém kopu. Další šance, dvakrát T. Krotilem, jednou R. Sojkou a J. Oktávcem, jsme ale nedali. V závěru utkání došlo ke kuriózní situaci, na hřišti jsme měli tři gólmany, jednoho v brance a dva v poli.

Sestava: J. Měchura – O. Měchurka, P. Kardinál, V Batulka (76. L. Šusta), M. Poláček - V. Obrmajer (59. P. Haspekl), J. Sojka, J. Oktávec, T. Krotil – Vl. Kardinál (69. Z. Dudič). J. Pavlík

Branky: 24. T. Krotil, 56. J. Oktávec, 78. J. Pavlík

Zpět