TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Malá Hraštice - Petrovice B 4-2 (2-1)

26.11.2012 15:10

Po opět velmi dobrém výkonu jsme v dalším kole porazili rezervu Petrovic 4-2. Vítězství ale mohlo být mnohem vyšší, kdyby naši hráči proměnili řadu dalších šancí, které si vytvořili. Hru jsme měli po většinu utkání ve své moci, soupeř jen dotahoval náš dvoubrankový náskok. Výhra nás posunula v tabulce o skóre na páté místo.

Vzhledem k velkému vedru vstoupila obě mužstva do utkání opatrně, postupně jsme však přebírali iniciativu a soupeře dostávali pod tlak. Výsledkem bylo několik pěkných akcích, které ještě neskončily gólem. Za zmínku stojí především trestný kop M. Poláčka, který asi z dvaceti metrů trefil levý horní roh, jenže brankář hostů zázračně vyrazil. Asi v 25. minutě však udeřilo. P. Kardinál našel v šestnáctce volného J. Pavlíka, ten si míč zasekl, spadnul a rozhodčí Švidkov nařídil pokutový kop. Ten bezpečně proměnil M. Poláček.

Od té doby jsme na hřišti jednoznačně dominovali, jedna pěkná akce střídala druhou, bohužel bez gólového zakončení. Až přišlo uvolnění M. Klementa M. Poláčkem na pravém křídle, následoval přesný centr a v té době nejlepší hráč na hřišti J. Pavlík se zavěsil do vzduchu a nůžkami vstřelil náš druhý gól. Jenže soupeř prakticky z rozehrávky snížil skóre o jednu branku nádhernou střelou z dobrých 30 metrů, když míč před naším brankářem ještě zaplaval. Příležitostí ke zvýšení náskoku jsme do konce poločasu měli ještě několik, jenže kromě nastřeleného břevna J. Pavlíkem jsme z tlaku nevytěžili nic.

Nástup do druhého poločasu se nám však povedl. Těsně po rozehrávce se k míči dostal M. Klement, proběhl téměř půlku hřiště a na vápně vybídl do šance V. Batulku, který tentokrát nezaváhal. Poté jsme hru kontrolovali, spoléhali jsme se spíše na protiútoky, z kterých jsme ale pro absenci finálních přihrávek nic nezískali. Soupeř se v polovině druhé půle přeci jenom vzpamatoval a dvakrát byl blízko ke snížení. Nejprve z trestného kopu nastřelil břevno a poté střela ze samostatného nájezdu šla jen těsně mimo. A pak přišla chyba jinak výborného J. Sauera, který chtěl udělat kličku ve středu naší poloviny, útočník hostů mu ji však vystihl (faul?), běžel sám na našeho brankáře a tentokrát proměnil. Soupeře ale tato situace na koně neposadila už proto, že ve velkém vedru hráčům rychle ubývaly síly. Naopak obránce Petrovic udělal na levé straně chybu, R. Fafejta se lacino dostal k míči, přihrál zcela osamocenému J. Pavlíkovi a ten do prázdné branky pečetil naše vítězství.

Sestava: Z. Dudič – M. Poláček, J. Sauer, Z. Matějka,  P. Kardinál (75. D. Bičiště), – M. Klement, R. Sojka, D. Grafnetr (62. Vl. Kardinál) – J. Pavlík, V. Batulka (82. Vl. Obramjer),

Branky: 31. 80, J. Pavlík, 25. M. Poláček. 46. V. Batulka

 

Z. Makovička: Další velmi dobrý výkon našeho mužstva. Přesto mám k jeho hře dvě připomínky. První je malé procento proměňování vyložených šancí. I když se na zakončování na tréninku zaměřujeme, zatím hráči potřebuji ke vstřelení branky až příliš tutovek. Další připomínkou je to, že zbytečné riskujeme v obranné fázi, když vedeme o jednu nebo dvě branky. Na jedné straně je dobře, že se to hráči snaží fotbalově, ale vzadu se za této situace musí hrát na jistotu. Proto výkon mužstva proti Petrovicím oceňuji sedmičkou

 

Zpět