TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Malá Hraštice - Petrovice B 1 : 0 (0 : 0)

08.07.2010 14:24

(11. kolo) Teprve 11. kolo nám přineslo vítězství, a to nad rezervou Petrovic 1-0. Výhra  to sice byla zasloužená, ovšem nerodila se vůbec snadno. Opět ve velice kombinované sestavě jsme v úvodu hrálo otevřený fotbal, po vyloučení soupeřova útočníka jsme se dostali do trvalého tlaku, který však dlouho nepřinášel kýžený gól. Ten padl až asi deset minut před koncem z trestného kopu, když děravou zeď prostřelil náhradník R. Bičiště. Závěrečný nápor hostů jsme přežili a tak jsme se radovali z první výhry našeho mužstva v letošním ročníku.

V sestavě opět takřka nezůstal kámen na kameni, na mnoha místech jsme museli improvizovat, na našem výkonu to ovšem nebylo příliš znát. Spíš naopak, naši hráči byli aktivní, snažili se hrát útočný fotbal a protože takový fotbal vyznával i soupeř, který byl posílen o pět hráčů áčka, vidělo v té době jen pár diváků fotbal nahoru dolu. Zlomovým okamžikem utkání se stala 22. minuta, kdy útočník hostů zbytečně zezadu v našem vápně fauloval P. Kardinála, což rozhodčí ocenil žlutou kartou a protože už před tím měl jednu, musel do sprch předčasně. Od té doby jsme jednoznačně převzali iniciativu my, ale bez nebezpečného zakončení. Chyběla především finální přihrávka, většinu situací jsme řešili vysokými centry do vápna, které nenacházely adresáta. A když jsme konečně obranu překonali, trefil R. Fafejta hlavou M. Kloučka, jehož teč ale šla mimo branku.

Druhý poločas se odehrával podle stejných not, místy až drtivou převahu jsme měli my, to proto, že jsme volili hru po zemi, což také přinášelo šance, které ovšem zůstaly bez využití. A tak o výsledku rozhodla asi 80. minuta utkání, kdy se k trestnému kopu z dvaceti metrů postavili hned tři hráči, k překvapení všech se exekutorem stal R. Bičiště, který našel ve zdi díru a míč putoval za záda bezmocného brankáře. V závěru se hosté snažili o srovnání skóre, kopali v té době řadu trestných kopů, které jsme jen s námahou odvraceli. Výhru jsme ale nakonec uhájili i v pětiminutovém nastavení, takže jsme v tabulce poskočili o dvě místa.

Sestava : T. Souček –7, M. Poláček –6, P. Kardinál – 5, O. Fafejta– 6, Liška P. –7, T. Krotil –6, Z. Matějka – 6, Černý L. – 5, F. Šusta– 6, R. Fafejta – 5, M. Klement – 6

Zpět