TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Malá Hraštice - Obory 1-1 (0-0)

13.04.2011 18:39

(23. kolo) Další náročné utkání má náš tým za sebou. A to nejen proto, že se opět hrálo za velkého vedra, ale zejména z psychického hlediska. Zatímco soupeř z Obor hrál bez nutnosti získat body, na našich hráčích ležela zodpovědnost získat jejich plný počet jako deka. Klid chyběl především v koncovce a to nakonec rozhodlo o dělbě bodů. I když jsme po většinu utkání měli míč na svých kopačkách a vypracovali jsem si řadu vyložených šancí včetně penalty, které jsme nedali, utkání nakonec zaslouženě skončilo remízou. Bod na našem kontě ale znamenal v tabulce vzhledem k  tomu, že naši bezprostřední sousedé nebodovali, postup o dvě místa.

Utkání začalo o půl hodiny později, protože nepřijel delegovaný rozhodčí. Nakonec se obě mužstva dohodla, že bude pískat náš laik. Utkání i přes vedro začalo svižně, obě mužstva se tlačila do útoku, obrany však odolávaly. Blíž ke vstřelení prvního gólu byl soupeř, který asi v 15. minutě po rychlém protiútoku nastřelil tyč. To naše hráče probralo a až do poločasu našemu soupeři prakticky nepůjčili míč. Co to ale bylo platné, když jsme řadu slibných příležitostí zazdili pro vychýlenou mušku. A když se naši hráči trefili do branky, jako například P. Pazderka po pěkně rozehraném trestném kopu nebo D. Bičiště střelou asi z 25 metrů, zachránil hosty vynikajícími zákroky jejich brankář. Proto se také obě mužstva rozešla na své lavičky bez branek.

Úvod druhého poločasu začal podobně jako ten první. Tentokrát ke vstřelení prvního gólu jsme byli blíž my, míč jme dokonce do branky dopravili L. Černým, ale gól nebyl uznám pro údajný ofsajd. Poté převzali iniciativu hosté, kteří několikrát nebezpečně zaútočili z rychlých brejků. Po jenom z nich padl také první gól. Naší obraně se sice kontr podařilo odvrátit, míč se ale odrazil ke kapitánovi hostů, ten prudce vystřelil asi z 25 metrů, náš brankář míč vyrazil a nikým neatakovaný útočník hostů (ofsajd?) míč se štěstím o břevno dorazil do naší branky.

Ke cti našich hráčů bylo, že utkání nezabalili a přes stále větší únavu si vytvořili ohromný tlak, jenže gól stále nepřicházel. Další úder na naší psychiku byla situace asi z 65. minuty. To si míč v šestnáctce narazil L. Černý, obránce ho podrazil – jasná penalta. K exekuci se postavil postižený hráč, i když na ní určen nebyl, jenže trefil jen spojnici břevna a tyče! Ani to naše hráče nepoložilo a po chvíli konečně skórovali. Z. Matějka míčem přes obranu uvolnil R. Fafejtu a bylo srovnáno.

Jenže právě Ríša byl smutným hrdinou zbývající části utkání. Chvíli po svém brankovém zápisu se zase řítil na brankáře, místo přihrávky na zcela volného P. Pazderku sám zakončoval, jenže byl příliš blízko brankáře, takže ho trefil, stejně jako dorážka L. Šusty. Další faul v šestnáctce rozhodčí vytáhl před ní a z následujícího trestného kopu nic nebylo.

Ke kuriózní situaci došlo asi pět minut před koncem utkání. Brankář hostů při výkopu trefil L. Šustu, míč se od jeho pozadí odrazil a snášel se do branky, jenže nakonec skončil jen několik centimetrů nad ní. Vstřelit gól nám nebylo souzeno ani v poslední minutě, když R. Fafejta opět sám před brankářem ho tentokrát obstřelil, jenže míč skončil na tyči. Dobíhal ho ještě J. Listík, brankář ho srazil, jenže náš rozhodčí se druhou penaltu odpískat už neodvážil.

Sestava: Z. Dudič 7 – M. Poláček 6, J. Sauer 8, D Bičiště 6, P. Kardinál 7 - Černý 6, Z. Matějka 6, R. Fafejta 7, P. Plíva 6 – M. Klement 6, P. Pazderka 6

Branka: 70. min. R. Fafejta

 

Zpět