TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Malá Hraštice - Obořiště 4 : 2

08.07.2010 14:29

(13. kolo) Poslední utkání podzimu jsme na domácí půdě zvládli. Po dobrém výkonu jsme porazili mužstvo Obořiště 4-2. Soupeř se představil jako tým, který vyznává útočný fotbal, tlačil se do útoku, jenže zapomínal na zadní vrátka, čehož jsme tentokrát využili a vstřelili jsme čtyř pěkné branky. I když jsme v tabulce přes vítězství neposkočili, udrželi jsme si přijatelný odstup na mužstva před námi, na osmé místo ztrácíme pouze čtyři body, a na druhé straně jsme se vzdálili posledním Kňovicím na pět bodů.

Utkání začal lépe náš soupeř, který si v úvodu vytvořil několik slibných příležitostí, podržel nás však brankář, takže naše konto zůstalo čisté. Když už se zdálo, že převezmeme iniciativu my, pomohli jsme Obořišti asi v 20. min. vlastním gólem, který si dal hlavou M. Klement. Naštěstí to naše hráče nedeprimovalo, začali hrát mnohem aktivněji a vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. V 25. min. M. Klement dostal přihrávku z levé strany a zcela sám před brankářem střelou asi ze sedmi metrů odčinil svou chybu. Dále jsme se tlačili do útoku, stejnou mincí oplácel soupeř, takže se v té době hrál oboustranně pěkný fotbal. Získat psychickou výhodu se nám podařilo těsně před přestávkou po snad nejhezčí akci zápasu, když na půli uvolnil P. Kardinál přihrávkou mezi obránci M. Klementa, který míč zatáhl po pravém křídle, následoval centr, který našel na penaltě naběhnuvšího P. Kardinála, jenž nekompromisně zavěsil.

Druhý poločas jsme začali lépe my a brzo jsme zvýšili náskok na dvě branky. M. Klement opět z pravého křídla chytře přehodil brankáře hostů a bylo to 3-1. Dál jsme vyráželi do rychlých kontrů, kromě nastřelené tyče jsme z nich však dlouho nic nevytěžili. Obořiště utkání nezabalilo, chtělo skóre zkorigovat, jenže nám se asi v 72. minutě vydařil další rychlý protiútok, po akci T. Krotila a A. Kryšpína následovala přihrávka na levou stranu, kde míč převzal P. Kardinál a takřka po čtyřicetimetrovém sólu zvýšil už na 4-1. Poslední čtvrthodinu měli více ze hry hosté, několikrát nám zle zatopili, vstřelit více jak jednu branku se jim ale už nepodařilo.S

Sestava: Z. Dudič – M. Poláček, D. Bičiště, J. Sauer, P. Liška – V. Kardinál, Z. Matějka, M. Klement, P. Kardinál – L. Šusta (58. A. Kryšpín), T. Krotil (74. R. Bičiště)

Branky: 25., 50. min. M. Klement, 45., 72. min P. Kardinál.

Zpět