TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Malá Hraštice - Mokrovraty 3 : 6 (1 : 3)

24.06.2010 12:27

(8. kolo)

začátku derby s mužstvem Mokrovrat tahal náš tým za kratší konec. Hned v úvodu jsme neuhlídali dvě standardy, takže soupeř šel do dvoubrankového vedení. Do zápasu nás mohla dostat proměněná penalta, jenže hned z rozehrání jsme udělali chybu my a po využití dalšího pokutového kopu a vyloučení našeho hráče za protesty bylo o utkání prakticky rozhodnuto. Konečné skóre se nakonec zastavilo na výsledku 3-6.

Ve velmi improvizované sestavě obrany jsme začali bojácně. Hráče Mokrovrat, které také přijely oslabené, naši fotbalisté vůbec nenapadali, takže hosté měli volný prostor. První dvě branky přitom padly, jak jinak, po standardních situacích, když naše obrana jakoby zkameněla a nechala nikým neatakované hosty pohodlně skórovat. Teprve poté jsme začali být aktivnější, jenže jsme hráli komplikovaně a hlavně nepřesně. Po neproměněné další šanci soupeře, který trefil břevno, jsme konečně zabrali a výsledkem byla tutovka M. Stupala, který ale sám před brankářem trefil jen jeho rukavice. Po chvíli slaboučký rozhodčí k údivu všech včetně lavičky Mokrovrat neodpískal hrubý faul obránce hostů v pokutovém území, ale naopak potrestal naše mužstvo (snímek vlevo). Neuplynulo ani pět minut, do šestnáctky soupeře se vydal P. Pazderka, obránce hostů ho srazil a tentokrát už penaltu nařídit musel. Suverénně ji proměnil J. Pavlík.

Místo toho, abychom této výhody využili, vyrobil V. Batulka prakticky ihned po rozehrání soupeře chybu, odražený míč si chtěl zpracovat Vl. Kardinál, jenže ten mu odskočil na ruku – jasná pentle. Hosté ji opět bez problémů proměnili. Naši hráči sice poukazovali na jasný přešlap soupeřových útočníků, na což rozhodčí reagoval žlutou kartou pro M. Poláčka. Ten v protestech pokračoval, takže viděl druhou žlutou a tedy i červenou. To se psala asi 32. minuta utkání. Znamenalo to prakticky stop našim snahám o zkorigování výsledku. Do konce poločasu jsme ještě přežili tutovku hostů, jejichž útočník po samostatném ataku trefil nejprve jednu tyč, od ní se míč odrazil do druhé a poté putoval do bezpečí. Také my jsme si vytvořili několik slibných situací, jenže bez užitku.

Do druhého poločasu jsme prostřídali, vsadili jsme na útočně laděné hráče a vzadu jsme nechali jen dva obránce. Tato hra na riziko se nezdařila především proto, že jsme opět místo branky trefovali tyče nebo síť za brankou. Jasné tutovky spálili zejména J. Pavlík a P. Sabon, kteří sami před brankářem označkovali jen konstrukci jeho branky. A tak soupeř naše chyby po brejcích trestal, skóre narostlo do hrozivých 1-5. Naši hráči, kteří měli častěji míč na svých kopačkách, zbraně nesložili a snažili se alespoň o zkorigování. Jenže na krásnou akci P. Pazderky, který od brankové čáry našel zcela osamoceného L. Černého, který snížil, hosté opět hned z rozehrání odpověděli další branou. V poslední minutě potom uzavřel brankové hody V. Batulka.

Sestava: P.Haspekl – R. Sojka, V. Batulka, Vl. Kardinál, (46. J. Oktávec), M. Poláček – M. Klement, P. Pazderka P. Sabon, T. Krotil (68. L. Černý) – J. Pavlík, M. Stupal(65. O. Měchura)

Branky: 31. J. Pavlík, 82. L. Černý, 90. V. Batulka

 

Z. Makovička: Naše mužstvo už dlouhodobě neumí bránit standardní situace. To proto, že hráči místo důrazu, na který jsou pokaždé upozorňování, soupeře neobsazují, nehrají, jak se říká na tělo, takže soupeř má mnoho prostoru, dochází k přečíslení a je tak zaděláno na průšvih. Neomluvitelné je i chování M. Poláčka, který bohužel není schopen nervy udržet na uzdě. Rozhodl tak o tom, že o prohře bylo jasno za půl hodiny. Hra vabank se mohla vyplatit, kdybychom proměnili několik tutovek za stavu 3-1 pro soupeře. To se nestalo, proto byl výsledek takový, jaký byl. Fotbal se holt na krásu nehraje, ale na branky a ty taky neumíme zatím moc dávat. Jinak chci ocenit snahu všech deseti hráčů výsledek alespoň zkorigovat. Předvedli přitom řadu pěkných akcí, žel některé bez užitku. Závěr z tohoto utkání je ale jasný. Pokud obrana včetně brankářů nebude kompletní, nemůžeme čekat lepší výsledky. Letos to díky zranění P. Kardinála a pracovnímu vytížení J. Sauera zatím nebylo ani jednou.

Zpět