TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Malá Hraštice - Mokrovraty 1 : 2 (0 : 1)

28.06.2010 12:28

Vynikající úroveň mělo derby s mužstvem Mokrovrat v posledním kole podzimní soutěže. Nakonec úspěšnějším týmem byli hosté, kteří šťastně vyhráli 1-2. Po vyrovnaném poločase 1-1 šel soupeř brzo po přestávce do vedení, náš tým však nic nevzdal a ač oslaben o vyloučeného V. Batulku se snažil alespoň o vyrovnání, jenže se mu to přes výrazný tlak nepodařilo. A protože Kosova Hora doma porazila dalšího konkurenta o umístění - Zduchovice, skončilo naše mužstvo v podzimní tabulce na velmi pěkném pátém místě.

Od počátku utkání se hrál vynikající fotbal, hosté byli v úvodu aktivnější, my jsme zase dobře bránili a vyráželi do rychlých protiútoků. Jeden takový hosté jen s námahou odvrátili na roh, na druhé straně zabránil gólu náš brankář včasným vyběhnutím. A pak přišla asi 25. minuta, po levém křídle utekl R. Fafejta, odcentroval, našel zcela volného J. Pavlíka, který byl u míče dřív než vyběhnuvší brankář, ale jeho střela šla jen těsně mimo branku. Takřka vzápětí Mokrovraty kopaly trestný kop nedaleko od půlící čáry, míč šel na zadní tyč, odtud ho osamocený hráč hostů M. Prokop hlavičkou vrátil před branku, dostal se k němu nikým nekrytý střední záložník soupeře Havelka, který vsítil první gól utkání.

Zápas pokračoval ve vysokém tempu, blízko k vyrovnání byl zejména V. Batulka, který asi z dvaceti pěti metrů nádherně vystřelil, jenže brankář hostů byl proti a míč vyrazil nad branku. Naší vyrovnávací brance předcházela tutovka hráčů hostujícího týmu. Těm se těsně před přestávkou podařilo přečíslit naší obranu, první střelu brankář vyrazil, jenže ke kopačkám dalšího hráče protivníka, ten ale sám před brankou naštěstí trefil jen tyč. Následoval protiútok, kolmá přihrávka M. Poláčka na R. Fafejtu, který obešel jednoho obránce hostů, jenž ten si pomohl faulem, jasná penalta! Míč si postavil R. Sojka a bezpečně proměnil.

Druhý poločas začal pro nás nešťastně. Po vházeném autu těsně po přestávce si v šestnáctce míč pokryl M. Prokop a z otočky dostal hosty do vedení. Naše mužstvo vrhlo všechny síly do útoku a až do konce utkání bylo jednoznačně lepším týmem, bohužel bez gólového vyjádření. Asi v 55. minutě jinak velmi dobrý rozhodčí Němec odpustil hostujícímu obránci žlutou kartu za hrubý faul na J. Pavlíka a protože by byla druhá, musel by předčasně pod sprchy. Tak benevolentní už ale nebyl po chvíli na druhé straně vůči V. Batulkovi, u kterého nezaváhal a po druhé žluté následovala červená. Ještě před tím Víťa znovu střelou asi z dvaceti metrů protáhl nejlepšího hráče hostů brankáře P. Prokopa, který však opět bravurně zachránil.

Ač v deseti jsme dál pokračovali v nasazeném tempu, hosté se spoléhali už jen na nakopávané míče na bratry Listíky v útoku. Naše obrana ale pracovala velmi dobře, takže jim tentokrát zabránila ve vstřelení gólu. Naopak byli jsme to my, kdo mohl skóre srovnat, jenže se od nás odvrátilo štěstí zejména při šanci M. Klementa, který už po hlavičce zvedal ruce, jenže trefil nohu obránce hostů, od které šel míč do zámezí. Další jeho padáček směřující do pravého horního rohu vyboxoval s vypětím všech sil brankář hostů, dalším našim pěkným akcím chyběla přesná finální přihrávka. Hosté dohrávající utkání v hluboké defenzívě nakonec výsledek ubránili a potvrdili tak své postavení lídra tabulky.

Sestava: Z. Dudič – R. Sojka (76. D. Grafnetr), O. Fafejta,  P. Kardinál, M. Poláček - M. Klement, V. Batulka, Z. Matějka, R. Fafejta – J. Pavlík, L. Černý (61. J. Sauer)

Branky: 45. R. Sojka

Trenér Z. Makovička: Určitě nepřeženu, když řeknu, že diváci tentokrát viděli utkání, které přesáhlo svou úrovní soutěž, kterou hrajeme. Jak jsem se přesvědčil, tento názor nemám jen já, ale sdílela ho i většina přítomných. Přiznám se, že mi bylo hráčů až líto, když po tak vynikajícím výkonu nezískali ani bod. Na tomto utkání bylo pro mě zajímavé rovněž to, že jsme po řadě let nastoupili kompletní, mohl jsem zvolit podle mého názoru optimální variantu sestavy. Proto ve středu obrany hrál na nejlepšího střelce soutěže M. Listíka P. Kardinál, který podal vynikající výkon. A protože stejně vynikající výkon podali i všichni ostatní naši hráči, včetně střídajících, oceňují výkon mého mužstva devítkou. Důvod, proč jsme i tentokrát odešli poraženi s lepším týmem v tabulce, spatřuji především v přemíře snahy v závěru utkání, ve finální fázi chyběl klid na přesnou přihrávku na volné útočníky. Přesto jsem přesvědčen, že konečné páté místo je úspěchem a dává dobrý předpoklad pro jarní část sezóny. Na jedné straně můžeme hrát v klidu bez sestupových starostí, na druhé straně se můžeme pokusit vyšplhat v tabulce ještě víš. Věřím, že stejné ambice budou mít i moji svěřenci a že k zimní přípravě, která začne zhruba v polovině ledna, přistoupí zodpovědně.

Zpět