TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Malá Hraštice - Kosova Hora 1 : 1 (1 : 0)

08.07.2010 14:09

(4. kolo) Další utkání, tentokrát se čtvrtým týmem tabulky Kosovou Horou, naše mužstvo zvládlo a vyhrálo 1-0. Soupeř byl lepší v poli, my jsme si zase vypracovali více gólových šancí, z nichž jsme jednu proměnili, a to v poslední minutě prvního poločasu. Výhra znamená, že naše mužstvo poskočilo už na pátou příčku tabulky.

Domácím opět chyběla řada hráčů, mužstvu proto chvíli trvalo, než si na improvizovanou sestavu zvyklo. Hosté se představili jako vyspělý celek, který dobře kombinoval, naštěstí však jen po hranici šestnáctky. Za celé utkání si totiž vypracoval jednu, maximálně dvě slibnější šance. Zhruba po půl hodině, dokdy se hra odehrávala především mezi oběma šestnáctkami, se našemu mužstvu podařilo srovnat s hosty krok a najednou začalo být nebezpečnější. Nejprve O. Fafejta vyprášil dělovkou z trestného kopu rukavice brankáři hostů, poté našel V. Obrmajer dlouhým pasem J. Pavlíka, který ale správný okamžik ke střelbě prováhal a šanci zmařil. Poločas spěl k remízovému rozuzlení, jenže přišla jeho poslední minuta a branka v síti hostů. V. Batulka vybojoval ve středu pole míč, přihrál na zcela volného J. Pavlíka, ten vnikl do šestnáctky a jeho střela trefila jen brankáře, od něj se ale míč odrazil k M. Klementovi, který ač tísněn levačkou poslal naše mužstvo do vedení.

Druhý poločas byl kvalitativně lepší než první. Hosté chtěli vyrovnat, to, že se mu to nepodařilo, bylo zásluhou především naší perfektní obranné hry. My jsme zase hrozili z rychlých brejků, z kterých jsme ovšem nic nezískali. Po gólech volaly především tři následující situace. Nejprve J. Pavlík zbrkle vystřelil při samostatném nájezdu z hranice šestnáctky, takže jeho střela byla slaboučká a brankář hostů si s ní lehce poradil. Poté O. Fafejta neproměnil pokutový kop za faul na jeho bratra Richarda. Nakonec se v malém vápně nedohodli sami před brankářem M. Klement a P. Haspekl, takže ani nevystřelili.I přes nezvýšení našeho náskoku z těchto akcí jsme v závěru výsledek udrželi a získali tak velmi cenné tři body.

Sestava: Z. Dudič – D. Grafnetr, O. Fafejta, V. Batulka, M. Poláček - V. Obrmajer (46. J. Sauer), Z. Matějka, J. Pavlík, R. Fafejta – M. Klement, P. Haspekl (81. L. Šusta)

Branky: 45. M. Klement

 

Z. Makovička: Na rozdíl od Obořiště tentokrát naše mužstvo zahrálo mnohem taktičtěji a díky tomu také získalo podle mě zaslouženě tři body. To proto, že před brankou jsme byli mnohem nebezpečnější než hosté a vstřelili důležitý gól v závěru poločasu. Za druhý poločas si moje mužstvo zaslouží absolutorium za to, jak ho zvládlo v obraně. Bylo to tím, že hráči tentokrát dodrželi všechno, co jsme si o poločase v kabině řekli. Škoda jen, že jsme neproměnili penaltu asi dvacet minut před koncem, dohrávali bychom ve větším klidu. Výkon mužstva oceňuji známkou osm.

Zpět