TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Malá Hraštice - Klučenice 3 : 3 (1 : 0)

24.06.2010 12:35

(11. kolo)

Dalším zmarem prošlo naše mužstvo v utkání s Klučenicemi. I když dvakrát vedlo, nakonec se mu nepodařilo si konečně doma připsat plný bodový zisk. Rozhodl o tom především úvod a závěr druhého poločasu, když jsme hráli neuvěřitelně pasivně, hostům jsme bod přímo darovali na zlatém podnose. Vyrovnávací gól na 3-3 jsme přitom dostali minutu před koncem!

Úvod utkání se pozdržel kvůli tomu, že nepřijel delegovaný rozhodčí, proto pískal námi navržený laik. A je nutné dodat, že si vedl mnohem zdatněji než mnozí „profíci“. Roli měl ulehčenu tím, že utkání se až na výjimky hrálo velmi slušně. Hosté si přitom nemohli na nic stěžovat, vždyť v jejich prospěch například nařídil, a správně, pokutový kop. Ale po pořádku.

Naše mužstvo nastoupilo do utkání nekoncentrovaně, hráči kupili jednu chybu za druhou, takže první půlhodina vyzněla jednoznačně pro hosty. Přihrát na pět metrů bylo pro mnohé domácí hráče nepřekonatelným problémem. Z jejich výkonu doslova bolely oči! Naštěstí soupeř toho nedokázal využít. O tom, že hrát fotbal umíme, jsme promrzlé diváky přesvědčili až v závěru poločasu. Hned první povedená akce totiž znamenala gól. P. Pazderka uvolnil na křídle M. Klementa, ten odcentroval a Míra Stupal dal ze zhruba deseti metrů střelou z voleje konečně v našem dresu první gól. Do konce poločasu jsme ještě několikrát zahrozili, jenže z toho nic nebylo.

V úvodu druhého poločasu se naši hráči vrátili k výkonu z úvodu prvního. Nepřesný fotbal s řadou chyb ve všech řadách přímo nahrával hostům, kteří toho tentokrát využili a výsledek obrátili. Nejprve skóre srovnali po několika našich nedůslednostech v záloze a obraně, ani ne za dvě minuty šli do vedení po penaltovém faulu O. Fafejty. Teprve tento pár facek domácí hráče probral, zlepšili pohyb, čímž získali převahu, kterou zúročili v podobě vstřelení dvou pěkných gólů. Nejprve po samostatném průniku konečně přesně odcentroval L. Černý, který našel na hranici šestnáctky M. Klementa, který nezaváhal a skóre srovnal. Poté zužitkoval přihrávku těsně před brankou O. Fafejta (ofsajd?) a dostal naše mužstvo opět do jednobrankového vedení. Závěr jsme zase nezvládli. Hráči se vrátili k nedůsledné a nepřesné hře, soupeři nechali velký prostor a ten v samotném závěru skóre srovnal. Gólu přitom předcházela hrubka J. Listíka, který se nechal u rohového praporku opít rohlíkem, místo toho, aby hostujícího hráče taktickým faulem zastavil, nechal ho odcentrovat a další klučenický hráč těsně před brankou (ofsajd?) pohodlně skóroval.

Sestava: P. Haspekl - L. Černý (85. V. Obrmajer), O. Fafejta, R. Sojka, (62. T. Krotil), J. Pospíšil - M. Klement, P. Pazderka, V. Batulka, J. Oktávec – J. Pavlík, M. Stupal (80. J. Listík)

Branky: 35. M. Stupal, 73. M. Klement, 79. O. Fafejta

Z. Makovička: Relativně vyspělí hráči ještě nedělají mužstvo. A pokud k utkání přistoupí tak, jak většina hráčů k tomuto střetnutí, tak je logické, že se výsledky nemohou dostavit. Je úděsné se dívat na moje hráče, kteří jak slepí darují jeden míč za druhým soupeři a pak se diví, že si nemůžou zahrát. Příště si vezmu notes a budu si dělat čárky za každou nepovedenou přihrávku. Kdybych to dělal teď, asi by mi nestačil! Jestliže chceme hrát nějakou soutěž, musíme k tomu tak přistupovat. Nejde o to, si jen tak zakopat, to je možné na louce za vsí a ne v soutěži, i když je to jen třetí třída! Tady jde, když už o nic, tak alespoň o body! Znovu jsem se přesvědčil, že mnozí nechápou, že fotbal se hraje i dozadu. To platí hlavně o středu zálohy, tam jsme opět propadli. Co je nám platné, když se osm hráčů vydá do útoku, necháme velkou díru mezi obranou a útokem, takže po ztrátě míče se na naší branku valí rychlý protiútok vedený několika zcela volnými hráči soupeře. A takové situace se vyskytly i těsně před koncem, když vedeme! Je to stále dokola. K fotbalu patří plnění úkolů, i těch obranných, a pokud to naši hráči nevezmou za své, budeme stále na chvostu tabulky.

Zpět