TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Malá Hraštice - Klučenice 2 - 0 (0-0)

26.11.2012 15:25

Cesta ke třem bodům s posledním mužstvem tabulky Klučenicemi tentokrát byla trnitá. Naše mužstvo se po většinu utkání trápilo a jen těžko nacházelo cestu k brance hostů. Navíc hráči se často rozptylovali diskusemi mezi sebou, navzájem si vyčítali chyby, místo toho, aby se soustředili na hru. Po bezbrankovém poločasu jsme v druhém sice vstřelili dvě branky, rozpaky nad výkonem našeho mužstva však zůstaly.

Úvod utkání patřil domácím, jenže několik nadějných akcí gólem neskončilo. Hosté vycítili, že by mohli mít šanci u nás opět bodovat, proto přidali a vypracovali si dvě nebo tři nadějné šance, jenže se zakončením byli na štíru stejně jako naši hráči. Postupně se na naše kopačky usadila nervozita, kterou hráči sami prohlubovali diskusemi o tom, kdo co zkazili, kdo komu měl přihrát, proč ten a ten nevystřelil nebo naopak proč vystřelil a nepřihrál atd. Navíc řadu akcí jsme nedotáhli do zakončení pro časté sólování, v čemž vynikal především J. Pavlík, který za první poločas spoluhráčům snad ani jednou nepřihrál. Jeho individuální akce většinou skončily na obraném valu soupeře, v lepším případě byl na něho faul, jenže ani z trestných kopů jsme nic nevytěžili.

Ve zbývajícím čase prvního poločasu vzruch vyvolala jen situace asi v 25. minutě, když vhozený aut prodloužil V. Kardinál na M. Klementa a ten překonal brankáře, míč za brankovou čáru doklepával ještě J. Pavlík, jenže mu rozhodčí odmával ofsajd. Do vedení nakonec mohl jít soupeř, těsně před přestávkou se jeho útočník snažil přelobovat našeho vyběhnuvšího brankáře, jenže míč šel naštěstí daleko vedle naší branky.

Druhý poločas se nesl v podobném duchu jako první. Hosté několikrát zahrozili, jenže jejich střely většinou míjely naší svatyni.. Po chvíli jsme se přece jenom oklepali a začali opět útočit. Asi v 55. minutě šli naši tři hráči sami na jednoho obránce, jenže J. Pavílk opět místo přihrávky šel do kličky a míč znovu ztratil. A tak přišla přibližně 61. minuta, přihrávka směřovala na L. Černého, který byl v ofsajdové pozici, jenže ještě před ním zasáhl obránce hostů, ale pro Klučenické tak nešťastně, že uvolnil na pravém křídle M. Klementa, který míč zatáhl do šestnáctky, nezištně přihrál L. Černému a ten naše mužstvo poslal do vedení. Místo toho, aby se naši hráči uklidnili, dál pokračovali v nervózní a nepřesné hře, čehož ale soupeř nevyužil. Klid mohla přinést penalta nařízená za ruku obránce hostů, jenže M. Poláček tentokrát nedal. Konečnou podobu výsledku proto dal asi v 78. minutě V. Batulka, který si naběhl na přesnou přihrávku L. Černého a překonal bezmocného brankáře hostů.

Sestava: P. Hasepkl - – R. Sojka, Z: Matějka, V. Batulka, M. Poláček - M. Klement, D. Grafnetr (46.D. Bičiště) , J. Pavlík (83. L. Šusta), R. Fafejta – L. Černý , Vl. Kardinál (65. A. Kryšpín)

Branky: 61. L. Černý, 78. V. Batulka

Z. Makovička: Tak trochu jsem obdobný průběh utkání očekával. Hráči k němu povědomě přistoupí tak, že se nic nemůže stát, že takový soupeř nám přece nebude dělat problémy. Ostatně slyšeli to ze všech stran prakticky celý týden. Jenže žádný se neporazí sám. Přičtu-li k tomu fakt, že se mezi sebou naprosto nepochopitelně rozhádají, nelze se pak divit, že se na náš výkon tentokrát nedalo ani koukat. Přiznám se, naše hráče nechápu jak si sami dovedou fotbal znepříjemnit. Takový zápas je přece nemůže bavit. Znovu se ukázalo, obdobně jako v utkání s Prostřední Lhotou, že v mužstvu chybí osobnost, která by za této situace tým uklidnila, usměrnila, dala hře řád. Z lavičky je to neskutečně těžké, nevíte, zda máte volit silná slova nebo mírnější výrazy, nakonec zjistíte, že je to stejně zbytečné, protože někteří hráči příkazy nerespektují. Podle mě šlo o letošní náš nejhorší výkon a tak mužstvu uděluji jen dvojku.

Zpět