TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Malá Hraštice - Kamýk nad Vltavou 2 : 3 (2 : 1)

30.06.2010 19:38

Přes průměrný výkon jsme s třetím mužstvem tabulky Kamýkem odehráli vyrovnané utkání a mnoho nechybělo, abychom získali první jarní body. Jenže jsme nezvládli druhý poločas a neuhájili jednobrankové vedení z prvního dějství. Proto jsme opět prohráli, tentokrát 3-2.

Úvod utkání byl jak ze zlého snu. Neutekla ani jedna minuta a už jsme prohrávali 0-1. Nejprve šel do hlavičkového souboje nedůsledně R. Sojka, pak minul míč na našem vápně M. Poláček a nakonec po kiksu T. Krotila se míč dostal ke zcela volnému pravému záložníkovi hostů a ten nezaváhal. Tato situace s naším mužstvem zamávala, dlouho se nemohlo dostat do hry, zarážející byla především nedůraznost našich obránců i záložníků v obranné fázi, čímž vznikaly v naší šestnáctce až komické situace. Tím jsme dostávali soupeře, který ovšem nehrál žádný oslnivý fotbal, na koně. Naštěstí hosté měli problém se zakončením, takže dvě další slibné příležitosti zahodili.

Naše mužstvo se probudilo až po půlhodince, ale stálo to za to. Nejprve ještě zahodil vyloženou šanci O. Fafejta, který místo umístěné střely volil dělovku, která však šla doprostřed brány, takže brankář hostů stačil míč vytěsnit nad břevno. Další střelecký pokus Ondry však už skončil gólem, když nádhernou střelou přes zeď proměnil trestný kop asi z 22 metrů. Po chvíli se dostal do vyložené šance V. Batulka, jenže minul. Další možnost O. Fafejty, který hlavičkou trefil tyč, zastavil zřejmě správně pomezní pro ofsajd. Výbornou čtvrthodinku zakončil O. Fafejta, který se prodral přes oba stopery a minutu před koncem poločasu dostal naše mužstvo do jednobrankového vedení.

Druhý poločas začal tlakem hostů, my jsme čekali na chyby v jejich  rozehrávce a vyráželi do rychlých protiútoků. Po jednom takovém z nich přišel pěkný centr z pravé strany na V. Batulku, do kterého ale hostující bek strčil, jasná penalta. Jenže píšťalka tragického rozhodčího Kuby zůstala němá stejně, jako tomu bylo v prvním poločase po faulu v šestnáctce na O. Fafejtu. Nám postupně začal odcházet střed zálohy, který nestačil zejména na o dvacet let staršího hráče hostů Houšku, a to nakonec rozhodlo. Nejprve ho střední záložníci nepokryli při autu, následovala přihrávka mezi beky a bylo rázem srovnáno. Při třetím gól soupeře opět po rozehrání zcela volného zmíněného hráče nechali naši obránci brankáře na holičkách a jen přihlíželi, jak Z. Dudič likviduje natřikrát střely útočníků soupeře, aby napočtvrté kapituloval. Do konce utkání ještě zbývalo dvacet minut, naše mužstvo bohužel z mrtvých vstání z prvního poločasu nezopakovalo, také proto, že rozhodčí jasnou ruku hostujícího obránce v šestnáctce, který na zemi míč odpálkoval do bezpečí, znovu penaltou neohodnotil. Ten naše hráče stále více svými výroky nervoval, za protesty rozdával jednu žlutou kartu za druhou, aby na závěr vyloučil za tyto prohřešky našeho nejlepšího hráče O. Fafejtu.

Sestava: Z. Dudič – O. Měchura, R. Sojka, J. Sauer, M. Poláček -M. Klement, J. Oktávec (75. Listík J.) Z. Matějka, V Batulka  T. Krotil (65. D.Grafnetr) – O. Fafejta.

Branky: 32. 45, O. Fafejta

Z. Makovička: Po velmi dobrém výkonu ve Lhotě opět zklamání. Naprosto nepochopitelně nám utekl úvod utkání a zhruba půl hodiny nám trvalo, než jsme začali hrát to, na čem jsme se v kabině domluvili. Záložníci začali častěji doplňovat O. Fafejtu a ten dvěma krásnými brankami dostal naše mužstvo do vedení. Změny do druhého poločasu byly vynuceny hrou našeho mužstva v prvním poločase. V obraně jsme potřebovali rázného hráče, který by řešil situace jednoduše, proto se na post stopera vrátil O. Fafejta. Naopak do útoku jsem přesunul dva naše nejrychlejší hráče – V. Batulku a M. Klementa, aby využili své rychlosti k brejkům, jenže dostávali málo míčů. Co nepochopím, je hra středních záložníků R. Sojky a Z. Matějky v druhém poločase, kteří patří k nejzkušenějším v našem mužstvu. To, jak nechali volný prostor pro téměř padesátiletého hráče Houšku, i když ho dobře znají a navíc byli o přestávce na něj upozorňováni, se muselo vymstít. O konečném výsledku podle mě rozhodlo také to, že rozhodčí Kuba neodpískal za stavu 2-1 pro nás tisíciprocentní penaltu za zákrok na V. Batulku. Vzhledem k tomu, že výkon považuji za průměrný, oceňuji hru našeho týmu pětkou.

Zpět