TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Malá Hraštice - Kamýk nad Vltavou 0 : 2 (0 : 0)

24.06.2010 00:00

 (2. kolo)

 S druhým týmem uplynulého ročníku naší soutěže, s mužstvem Kamýku, jsme opět odešli poraženi, tentokrát 0-2. Není divu, když nám chybělo neuvěřitelných 12 hráčů a další dva nastoupili se zapřením s nemocí či zraněním! Ještě v prvním poločase jsme stačili s vyspělejším a hlavně starším mužstvem držet krok, ve druhém jsme jako už tradičně nezachytili jeho úvod, nechali si dát dva doslova slepené góly a do konce utkání se nám už nepodařilo skóre alespoň snížit, i když šance k tomu byly.

Průběh utkání se podobal našemu pohárovému vystoupení před týdnem s Jesenicí. Soupeř byl častěji u míče, my jsme velmi pozorně bránili a snažili se vyrážet od rychlých protiútoků. Naše obrana byla tentokrát důraznější, včas jsme soupeře napadali, takže Kamýk toho za celý první poločas moc nevymyslel. Jen jednou jeho hráči vážně ohrozili naší branku, po tečované střele trefili jen tyč. Zato my jsme byli před brankou soupeře nebezpečnější. Nejprve nepřesný rozhodčí Čičatka neodpískal faul v šestnáctce na pronikajícího J. Pavlíka, poté tvrdá střela T. Krotila trefila jen soupeřova brankáře a nejblíže ke gólu byl M. Klement, který nádhernou střelou ze zhruba 25 metrů trefil tyč soupeřovy branky. Už v prvním poločase jsme přitom museli střídat pro zranění a nevolnosti dva hráče.

Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté. Ke vstřelení úvodního gólu přitom využili rohový kop, centr šel na zadní tyč, kde byli dva neobsazení hráči, následná hlavička vrátila míč před branku a takřka z brankové čáry ho dopravil do sítě další neobsazený hráč. To se psala asi 50. minuta utkání. Neuplynulo ani pět minut, malý důraz našich hráčů v souboji o míč a hosté šli do dvoubrankového vedení. I přes snahu našeho mužstva alespoň o zkorigování výsledku se nám to nepodařilo. Nejblíže ke skórování přitom byl V. Batulka, který byl sám před brankářem, jenže mu míč při zpracování utekl, takže gólman hostů tuto situaci snadno zneškodnil.

Sestava: J. Měchura – R. Sojka, P. Rákosník, V. Batulka, O. Měchura – L. Černý (26. A. Kryšpín), M. Klement, J. Oktávec (61. R. Fafejta), T. Krotil (40. M. Švejda) – P. Sabon, J: Pavlík

 

Z. Makovička: V kádru máme přes dvacet lidí a nejsme schopni dát dohromady jedenáctku, která by byla konkurenceschopná! To je vrchol! Proti takovým mužstvům, jako je Kamýk, lze uspět, jen když budeme alespoň trochu kompletní. To není nic proti těm, kteří nastoupili. Ti, kteří chybějící hráče nahradili, si určitě zaslouží uznání. V brance nezkušený J. Měchura, který rozhodně za obdržené branky nemohl, Pepa Rákosník, který nehrál velký fotbal několik let, Tonda Kryšpín, který bude za nás hrát snad do smrti, se zapřením nastoupivší L. Černý (stále v rekonvalescenci se zlomenou rukou), T. Krotil (prodělal střevní chřipku) a Ríša Fafejta (stále laborující se zraněným kolenem). Proti tomu řada hráčů, kteří dali přednost dovolené, jakoby na to neměli předchozí dva měsíce! Vím, několik hráčů bylo v práci nebo jsou zranění, ale i tak bychom měli být kompletnější. Musím se smát, když poslouchám jejich řeči, jak konečně budeme hrát nahoře. Na řeči, to jsou opravdu přeborníci. Skutek, utek, jak se lidově říká. Zarážející je i chování některých hráčů, jejich neskutečná neukázněnost, pohrdání spoluhráči včetně sprostých nadávek. S tím v brzké době začnu něco dělat. Doufám jen, že se podaří dotáhnout některé další hráče k přestupu či hostování, aby si každý uvědomil, že své místo v sestavě rozhodně jisté nemá.

Zpět