TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Malá Hraštice - Kamýk 2-5 (1-3)

13.04.2011 18:26

(18. kolo) Další prohru jsme si připsali v osmnáctém kole proti mužstvu Kamýku nad Vltavou, tentokrát 2-5. Z úvodního náporu jsme vytěžili jednobrankové vedení. Jenže náš soupeř skóre obrátil a do kabin šel ve vedení 3-1. Také úvod druhého poločasu patřil nám, jenže jsme neproměnili několik tutovek a tak přišel trest v podobě další banky v naší síti. Závěr utkání se dohrával za značně nervózní situace, k čemuž přispěl především slaboučký rozhodčí. V samotném závěru padly ještě dvě branky, trpký pocit z celého průběhu utkání však zůstal.

Těžko se píše reportáž z takového utkání, jaké se odehrálo na našem hřišti. Naše mužstvo bylo většinu utkání fotbalovějším týmem, bohužel neumělo se vyrovnat se zákeřnou hrou soupeře a hlavně s tím, jak vedl utkání rozhodčí. Prvních 15 minut dominovalo jednoznačně naše mužstvo, po gólech volaly především dvě střely O. Fafejty, jenže obě jen těsně minuly levou tyčku branky hostů. Do třetice však uhodilo. Po rohovém kopu se míč dostal k volnému P. Plívovi a ten nás první brankou v našem dresu dostal  do vedení. Další tutovku – samostatný nájezd  M. Klementa zastavila píšťalka rozhodčího, který ač signalizoval výhodu k překvapení všech zapískal a vrátil nás na naší půlku. Hosté do té doby nic moc nepředvedli a tak přitvrdili, často si pomáhali hrubými fauly, které jim rozhodčí toleroval. Vyvrcholením byl doslova kriminální faul hráče Houšky, který se loktem ohnal po P. Kardinálovi, trefil jeho obličej a výsledek? Tržná rána, okamžité střídání a osm stehů. Rozhodčí sice faul pískl, ale hráče ani nenapomenul, natož zaslouženě vyloučil, jeho počínání dokonce slovně omlouval! Tato situace naše rozhodila, fotbal se z trávníku nadlouho vytratil, jeden faul střídal druhý, a hosté standardek na rozdíl od nás využívali. První gól do naší sítě padl z trestného kopu, druhý po rychlém brejku a třetí zase po trestném kopu, který náš brankář vyrazil na břevno a při dorážce trefil útočník paži našeho brankáře, který zbytek zápasu odchytal se sebezapřením. Teprve v závěru poločasu jsme se zase dostali do hry, jenže jasné postrčení L. Šusty v šestnáctce ve výskoku, které bylo vidět až do Nové Vsi, rozhodčí opět neviděl.

V druhém poločasu jsme znovu hosty zatlačili na jeho polovinu, jenže ani M. Klement, ani R. Fafejta stoprocentní šance nedali. Soupeř se z tlaku vymanil až po patnácti minutách a hned šel už do tříbrankového vedení. Závěr už neměl s fotbalem nic společného, řada strkanic, faulu a nadávek. Vyvrcholením byl další faul na našeho hráče bez míče, takže soupeřův hráč musel předčasně do sprch. V samotném závěru jsme sice snížili na 2-4, ale hosté znovu v poslední minutě upravili výsledek na 2-5.   

Sestava: Z. Dudič 5 - D.Bičiště 6, Z.Matějka 6, J.Sauer 6, P.Kardinál (20.min. L.Šusta 6, 81. R.Bičiště) - M.Klement 6 (74.min V.Obrmajer), P.Plíva 7, P.Pazderka 6, R.Fafejta 6, V.Kardinál 6 - O.Fafejta 6

Branky: 12.min P.Plíva, 88.min R.Fafejta

Zpět