TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Malá Hraštice - Hříměždice 1 : 8 (0 : 4)

30.06.2010 19:21

Těžko se hledají slova, která by vystihla náš výkon proti mužstvu Hříměždic. To sice k nám přijelo posíleno o několik hráčů a s ambicemi na postup, ale to není omluvou pro náš doslova tragický výkon. Omluvou není ani to, že jsme nastoupili nekompletní, že chybělo několik klíčových hráčů. Většina členů týmu, kteří nastoupili, zaostali za svými schopnostmi a tak soupeř brzo ovládl hřiště a sázel nám jeden gól za druhým.

Prvních deset - patnáct minut jsme ještě přečkali několik šancí soupeře, jenže pak se míč odrazil k volnému útočníkovi hostů a ten snad holení dostal Hříměždice do vedení. Další gól padl po rohovém kopu, kdy naši obránci nechali hlavičkovat zcela samotného stejného hráče a třetí branka po ne příliš prudké střele, kdy míč před naším brankářem změnil směr po odskoku od drnu. Ještě před tím však rozhodčí, za stavu 0-2, potrestal stopera hostů jen žlutou kartou za faul ze zadu na našeho O. Měchuru, který mu vypíchl míč a běžel sám na brankáře.

V té době jsme už hráli bez zraněného M. Klementa a naše mužstvo zcela vyklidilo pozice. Výsledkem byla čtvrtá branka v naší síti, když těsně před koncem prvního poločasu jsme zahrávali trestný kop, soupeř míč odvrátil a naši obránci nechali zakončit brejk hostů a tak jsme do šaten odcházeli s čtyřgólovým přídělem.

Druhý poločas se podobal tomu prvnímu, my jsme kupili chybu na chybu a tak skóre neutěšeně narůstalo v náš neprospěch. Čestného úspěchu jsme dosáhli až v samotném závěru, když jsme nadvakrát dopravili míč do sítě po rohovém kopu.

Sestava: Z. Dudič – M. Poláček, J. Sauer, Z. Matějka, P. Kardinál, - O. Měchura, M. Klement (35. T. Krotil), L. Černý, V Batulka - Vl. Kardinál (75. V. Obrmajer), J. Pavlík (46. P. Haspekl)

Branka: 85. M. Poláček

Z. Makovička: Je mi jasné, že v takové sestavě, v jaké jsme nastoupili, jsme soupeři, který hrál vynikající fotbal, nemohli vzdorovat. Co mě ale zklamalo, byl přístup hráčů, kteří byli doslova statisty, takřka všichni zaostávali ve všech činnostech, což zaráží především u zkušených hráčů. A když k tomu nepřidali bojovnost, nelze se divit, že utkání skončilo tak, jak skončilo. Jedno poučení by si však všichni naši hráči měli z tohoto utkání odnést, a to, že i na této úrovni se musí hrát fotbal s plným zaujetím. Pohyb, jaký měl náš soupeř, byl úžasný, hráči hostů vydrželi pracovat celý zápas, nevypustili ho ani za stavu 1-8. Naši hráči by měli přestat planě kecat, vytahovat se, hrát si na něco, co rozhodně nejsou, a konečně začít všichni, opakuji všichni, makat, samozřejmě pokud chtějí hrát ve vyšších patrech tabulky. Jediný, kdo si zaslouží alespoň slovo uznání, byl brankář Zdeněk Dudič. Nebýt jeho, tak by utkání skončilo s dvouciferným číslem. Určitě nezklamal ani O. Měchura, který se v druhém poločase rozkoukal a měl několik světlých okamžiků, ale to je vše. Proto uděluji mužstvu pouze jedničku, tedy nejhorší známku.

Zpět