TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Malá Hraštice - Dublovice B 4 : 5 (2 : 3

24.06.2010 11:33

(4. kolo)

Především díky neuvěřitelným dírám v obraně, které by se daly přirovnat světoznámému sýru, jsme prohráli další utkání, tentokrát s nováčkem soutěže rezervou Dublovic. Skóre se nakonec zastavilo na výsledku 4 - 5. Je to ostuda celého týmu a nic na tom nemění fakt, že nám chyběli dva brankáři a do branky musel opět teprve na jaře začínající J. Měchura.

Do utkání vstoupili naši hráči ležérně, nechali soupeře hrát, svoje chyby hasili na poslední chvíli, a to fauly na hranici šestnáctky. O tom, že utkání už začalo, je neprobudilo nastřelené břevno hned z prvního trestného kopu asi v páté minutě. Po chvíli znovu přišel zbytečný faul před rohem šestnáctky, stejný hráč tentokrát mířil lépe, zkušenější brankář by míč určitě chytil, jenže Jindra zazmatkoval, na střelu nedosáhl a bylo to 0-1. Naši hráči ještě asi čtvrthodinu pokračovali v nevýrazném výkonu, až přišla asi 20. minuta a trestný kop z levé strany. Střelu O. Fafejty brankář hostů vyrazil přímo do obličeje P. Sabona, jenže odražený míč šel těsně vedle. Po této příležitosti přišla naše velmi pěkná pětiminutovka, která naše mužstvo dostala do vedení. Nejprve R. Sojka našel po vhazování P. Sabona, ten vnikl do vápna a od lajny odcentroval přesně na J. Oktávce, který rybičkou skóre srovnal. Po chvíli znovu R. Sojka dlouhým míčem vyslal J. Pavlíka, ten byl u něj dřív než obránce, udělal kličku i brankáři a naše mužstvo šlo do vedení.

Místo toho, abychom rozhádaného soupeře dorazili další brankou, naši hráči opět neuvěřitelně polevili, snad si mysleli, že se hosté porazí sami, jenže ti toho dovedli využít a do konce poločasu výsledek otočili. Tomu předcházela jedna zajímavá situace. Po hrubé chybě na pravé straně naší obrany se do brejku dostal útočník hostů, přehodil brankáře, který ho v pádu srazil. Míč se dostal ke zcela volnému dalšímu hráči Dublovic, jenže ten minul prázdnou branku. Hosté se dožadovali asi oprávněně penalty, jenže neuvěřitelně slabý rozhodčí, jehož výkon byl srovnatelný s výkonem našich hráčů, odůvodnil své rozhodnutí poskytnutou výhodou, udělil brankáři jen žlutou kartu a nechal pokračovat ve hře výkopem od branky. Tato situace pro domácí hráče nebyla varováním a dál vyráběli jednu hrubku za druhou. Dublovice srovnaly po jedné z nich, když hlavičkující J. Sauer poslal do samostatného nájezdu jejich útočníka a bylo vyrovnáno. Aby toho nebylo dost, rozhodčí asi pět minut před přestávkou nepřerušil hru po špatném vhazování, následoval možná centr, možná střela skoro od brankové čáry, Jindra si nepohlídal přední tyč a hosté opět vedli.

Úvod druhého poločasu patřil nám, přišel druhý světlý okamžik našeho výkonu, který tentokrát trval asi deset minut. Nejprve J. Pavlík nastřelil z trestného kopu břevno, poté se do vyložené šance dostal M. Klement, jenže jeho střela šla těsně vedle. A pak přišlo další naše hluché místo a několik vyložených šancí soupeře, vesměs po školáckých chybách. Díky bohu, že se hosté také kopali za uši, jinak by skóre muselo utěšeně narůstat v jejich prospěch.

Stará fotbalová pravda: nedáš, dostaneš, se opět potvrdila. My jsme srovnali po pěkné akci na pravé straně, na jejím konci byl J. Pavlík, který vniknul do šestnáctky a střelou z poměrně velkého úhlu překvapil hostujícího brankáře. Hned v zápětí se ale stala další neuvěřitelná událost, když jsme umožnili, aby soupeř okamžitě z rozehrání šel znovu do vedení!  To už bylo 3-4 v náš neprospěch.

V závěru jsme se snažili o srovnání skóre, až se nám to nakonec podařilo. Nejprve se do šance dostal P. Sabon, jenže jeho slabá střela asi z deseti metrů směřovala přímo do náruče dublovického brankáře. Po chvíli se Patrik dočkal, když dorazil do sítě odražený míč. O ztrátě všech bodů se rozhodlo v poslední pětiminutovce. Po rohu naši hráči zapomněli na zadní vrátka, následoval protiútok, M. Poláček nepřerušil hru na polovině taktickým faulem, útočící hráč před O. Fafejtou zasekl míč, uklouzl a dublovický pomezní signalizoval faul. Hlavní rozhodčí, který byl vzdálen snad šedesát metrů, odpískal trestný kop. Do zdi šli jen tři naši hráči, exekutor zatočil míč levačkou do míst, kde má zkušený brankář stát, jenže Jindra to neudělal a bylo rozhodnuto.

Sestava: J. Měchura – R. Sojka, J. Sauer, O. Fafejta, M. Poláček – D. Grafnetr, (62. F. Šusta), J. Oktávec, M. Klement, T. Krotil (68. O. Měchura) – P. Sabon, J. Pavlík

Branky: 26. 67. J. Pavlík, 24. J. Oktávec, 78. P. Sabon

Z. Makovička: Já nemám pro náš výkon jiný výraz než hloupý, hloupý a ještě jednou hloupý. To, co hráči chvílemi převáděli, nemělo s fotbalem nic společného, nic než lajdáckost za jejich výkonem nevidím. Už jak začali! Během deseti minut vyrobili snad pět trestňáků v samé blízkosti vápna! Zřejmě proto, aby soupeř hned v úvodu zjistil, že v brance je nezkušený gólman! Nebo jak jsme přímo vybídli hosty k vyrovnání na 2 – 2 anebo jak jsme jim darovali vedení na 3 - 4, to se jen tak nevidí. Dostat gól pět vteřin po rozehrání svědčí o naprosté ignoraci a nesoustředění! Mohlo by se vše svést na nezkušeného devatenáctiletého J. Měchuru, což bohužel někteří po skončení utkání hned udělali. Já vidím vinu v něčem jiném, v slabém výkonu celého mužstva ve hře dozadu. Fotbal se nehraje jen dopředu a na to jakoby všichni zapomněli. Vidím to na tréninku, všichni útočí, nikdo nechce bránit. Tomu se říká huráfotbal! Zarážející je také neuvěřitelný počet kiksů, které snad nedělají ani žáci! Kdyby hosté proměnili všechny šance, které vznikaly většinou po našich hrubkách, tak bychom měli na kontě dvouciferné číslo, jinými slovy jejich vítězství bylo zcela zasloužené. Říká se, že kdyby v brance stála popelnice, tak bych chytla víc, než tentokrát chytil Jindra. Já jsem ale na hřišti viděl jedenáct popelnic, které by snad porazilo i mužstvo jednonohých. 

Zpět