TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Malá Hraštice - Borotice 3-4 (1-3)

13.04.2011 18:16

(16. kolo)  Krásný fotbal, sedm pěkných branek a neuvěřitelně špatný výkon rozhodčího byl vidět v dalším kole soutěže na našem hřišti s vedoucím mužstvem Boroticemi. Po celý zápas jsme v poli byli lepším mužstvem, předváděli jsme pěkný kombinační fotbal s křídelními akcemi i dobrým zakončením. O výsledku nakonec rozhodly tři standardní situace, které zařídil „letec“ Havelka, který na podzim ještě hrál krajský přebor za Spartak Příbram, a gól z třímetrového ofsajdu.

Do utkání jsme vstoupili nebojácně a hned od začátku byla iniciativa překvapivě na kopačkách našich hráčů. Rozhodně nebylo znát kdo je prvním a kdo dvanáctým týmem tabulky. Po krásné akci jsme také nastřelili břevno soupeřovy branky R. Fafejtou. Po další nádherné akci však už uhodilo. P. Plíva si vyměnil míč s M. Klementem, utekl po pravém křídle, nacentroval na hlavu R. Fafejty a ten z hranice malého vápna dostal naše mužstvo do vedení. To se psala asi 26. minuta utkání.

Bohužel z něho jsme se dlouho neradovali. Za tohoto stavu totiž začal úřadovat zmíněný hráč Havelka, kterému jeho doslova lety plavmo, které doprovázel výkřiky, slaboučký rozhodčí doslova baštil. Nejprve padl nikým neatakován asi pět metrů před šestnáctkou, míč si postavila další posila Borotic T. Píša, hrající na podzim 1. A třídu za Nový Knín, a střelou přes zeď nedal našemu brankáři šanci. Neuplynuly ani tři minuty a další nahraný pád v šestnáctce Havelky znamenal penaltu. kterou opět T. Píša proměnil. Hattrick stejný hráč dokonal opět z trestného kopu za faul na koho jiného než na Havelku, i když v tomto případě ke kontaktu došlo.

Slouží ke cti našeho mužstva, že ani za tohoto stavu zbraně nesložilo, jak to udělalo před týdnem. I přes smůlu, která nás potkala v podobě zranění dvou hráčů – T. Krotila a M. Poláčka (snímek nahoře), kteří museli být brzo střídáni. V závěru poločasu opět zaúřadoval slaboučký rozhodčí, který vytáhl odpískaný faul z šestnáctky před ní a O. Fafejta z trestného kopu trefil jen nohu bránícího hráče, který rozhodně nestál v předepsané vzdálenosti.

V druhém poločase jsme byli jednoznačně lepším mužstvem a podali jsme snad nejlepší výkon v letošním ročníku. Hned v prvních pěti minutách jsme měli dvě šance na snížení soupeřova náskoku, jenže ani R. Fafejta, ani P. Plíva sami před brankářem nedali. Dál jsme se tlačili do útoku a hosté chvílemi nevěděli, kam dřív skočit. Do střeleckých příležitostí se dostali M. Klement i Z. Matějka, ale nic z tohoto nebylo. O tom, že také my umíme standardní situace, se Borotice přesvědčily v 66. minutě. Rozhodčí, který před tím neposoudil stažení O. Fafejty v šestnáctce jako nedovolené, po chvíli odpískal trestný kop asi šest metrů před šestnáctkou. Míč si postavil O. Fafejta, jenže do střely mu opět skočil hráč hostů. Rozhodčí ale tentokrát nechal kop opakovat. Ondra nechytatelnou bombou dal kontaktní gól.

Jenže opět jsme se z něho dlouho neradovali. Po jednom z mála rychlých protiútoků soupeře se míč odrazil k útočníkovi hostů, který stál nejméně v třímetrovém ofsajdu, borotický pomezní neodmával a bylo to opět o dvě branky. Jenže ani za této situace jsme se nevzdávali a zásluhou R. Fafejty, který byl na hranici ofsajdové linie, jsme se opět dostali od kontaktu. V závěru utkání ještě rozhodčí „přehlédl“ jasný faul na R. Fafejtu v šestnáctce a direkt obránce hostů, který uštědřil P. Pazderkovi, ocenil jen žlutou kartou. 

Trenér Z. Makovička: Proti takovému soupeři, jako jsou Borotice, se našemu mužstvu většinou herně daří. Hráče nikdo nemusí motivovat, chtějí hrát fotbal a na výkonu to bylo znát. Škoda, musíme se naučit takové zápasy dovést do vítězného konce. Kdyby se fotbal hrál na body, tak jsme jednoznačně zvítězili. O rozhodčím jen tolik. Jestliže bude pískat chybně na obě strany, tak neřeknu ani slovo. Jenže tentokrát tomu tak nebylo, stranil našemu soupeři, takže výsledek jednoznačně ovlivnil. Proto beru toto utkání vlastně jako vítězství. Musíme ale takové výkony podávat stabilně a výsledky se určitě dostaví. S ohledem na složení mužstva, ve kterém vládne pohoda, jsem přesvědčen, že tomu tak bude už za týden v Kosové Hoře.

Sestava: Z. Dudič 6 - M.Poláček (29.D.Bičiště 6), Z.Matějka 6, J.Sauer 8, P.Kardinál 7 - M.Klement 7, P.Plíva 7 (89. V.Obrmajer), P.Pazderka 7, R. Fafejta 8, T.Krotil (28.L.Černý 6) - O.Fafejta 7

Branky: 26., 78. R. Fafejta, 66. O.Fafejta

Zpět