TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

M. Hraštice B - Jince B 2:0 (1:0)

10.09.2012 07:33

Soupeřem našeho B mužstva byla v prvním domácí zápase nové sezóny rezerva Jinců. V prvních minutách se nás soupeř snažil zatlačit a po dlohých nakopávaných balónech za obranu se chtěl co nejrychleji dostat do vedení, ale naše velmi dobře koncentrovaná obrana si s tím s přehledem poradila a neumožnila dostat soupeře do tlaku. Asi po pěti minutách jsme převzali otěže utkání a po většinu zápasu jsme hráli my a byli tak i nebezpečnější. Naši hráči se snažili o kombinační hru po stranách, a to začínalo slavit úspěch.

Asi ve 20. minutě jsme vykombinovali míč a po jeho zatažení k brankové čáře a zpětné nahrávce O. Fafejty, která našla na penaltě osamoceného Kubu Oktávce, který nedal gólmanovi sebemenší šanci a bezpečně zavěsil. Poté jsme ještě několikrát zahrozili, ale již bez gólového efektu. Snad za velkou šanci se dá považovat centr z pravé strany O. Fafejty, který hledal ve vápně nabíhajícího B. Křivonosku, kterému chyběl bohužel snad jen půl metr a stál by sám před gólmanem.

Do druhé půle jsme nastoupili beze změn a hned po rozehrávce v kruhu se O. Fafejta snažil překvapit gólmana hostí dalekonosnou střelou, která bohužel skončila jen na tyči. Branková konstrukce nám ke vstřelení gólu stála v cestě ještě 2krát. Z trestného kopu za hranicí velkého vápna technickou střelou J. Rákosník obstřelil zeď, ale trefil pouze tyč. To samé se stalo i z dalšího protiútoku, kdy po kombinaci hráčů Oktávec - Rakosník druhý jmenovaný zatáhl míč po pravé straně kolem obránce hostí a střelou na přední tyč ji i trefil.

Toto zatažení z pravé strany se povedlo ještě několikrát, ale bohužel bez gólového efektu, když brankář Jinců měl dost problémů, aby míče alespoň vyrážel.

Asi jednu z největších šancí druhého poločasu měl na noze B. Křivonoska, když dostal míč z levé strany na malé vápno, udělal kličku obránci, ale na přesnou a razantní sřtelu už mu nevyšel krok a jen zlehka kopl do balónu, se kterým si gólman sice s obtížemi, ale přecejen poradil.

Když se schylovalo ke konci zápasu, tak se soupeř ještě z posledních sil zmohl a několikrát ohrozil naši bránu. Náš brankář byl ale na místě a jednu nepříjemnou střelou do horní částí branky vytlačil na roh. Zneškodnil ještě jednu šanci, kdy stál hostující hráč sám před bránou, jenže Z. Dudič mu zmenšil střelecký úhel a střelu chytil.

Už to vypadalo, že zápas skončí jen o jednu branku, ale v 87. min si J. Oktávec vyměnil míč s J. Rákosníkem a O. Fafejtou na polovině hřiště, pokračoval sám na gólmana, který sice vyběhl, ale Kuba si skvěle poradil a padajícího brankáře přeloboval a míč zapadl do sítě hostů.

 

Trenér J. Plíva: Myslím, že zasloužená výhra, akorát to závěrečné skóre mohlo být trošku vyšší, ale jinak spokojenost jak s výsledkem, tak hlavně i s předvedenou hrou od všech hráču. Pokud bych mohl někoho vyzdvihnou, tak skvěle se prezentovali hlavně J. Oktávec, T. Krotil, O. Fafejta, P. Kardinál a Z. Matějka

 
Branky: 20., 87. - J. Oktávec
 
Sestava: Dudič - Pejla, Matějka, Kardinál P., Krotil - Oktávec, Rákosník, Měchura O., Obrmajer (60. Šusta) - Křivonoska (70.  Měchura J.), Fafejta O.
Zpět