TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Los se blíží

12.07.2011 13:56

Konec dobrý, všechno dobré, tak by se dal charakterizovat uplynulý ročník naší soutěže. Druhé místo znamenalo nejen jedno z nejlepších umístění pro hraštický fotbal v historii, ale ve svém důsledku také postup pro naše první mužstvo.

Musím říci, že to pro nás bylo poměrně dramatické, poznamenává trenér Z. Makovička. Chvilí to vypadalo na postup, chvíli ne. Nejistotu navíc podpořilo to, že jsme si neuvědomili, že nepřihlášením se Milína do I. B třídy, o kterém se spekulovalo už dlouho před koncem ročníku, se uvolní místo v této soutěži a že bude náhrada automaticky nabídnuta druhému mužstvu přibramskému okresu. Jinými slovy, tím se pro nás v přeboru uvolní místo, protože jsme byli lepším týmem na druhém místě. A už vůbec jsme netušili, že zrušení béčka Příbrami, které hrálo divizi, bude znamenat posuny do vyšších soutěží právě pro další týmy našeho okresu, tzn. Sedlčan z I. A. třídy a Dobříše z I. B. třídy, tedy, že se uvolní další místo pro třetího postupujícího z okresu. Z tohoto pohledu jsem proto rád, že jsme hráli naši soutěž až do konce a že jsme už letos splnili to, o čem jsme v koutku duše jen doufali, tedy postup do přeboru. Na druhou stranu to ale znamená další starosti, s kterými jsem už takřka nepočítal.

Co máš na mysli?

V první řadě je to náš areál, který se sice v posledních letech podstatně zkvalitnil, ovšem chceme, aby jeho úroveň dál stoupala. V plánu proto máme dílčí zlepšení, která by se promítla nejen do dalšího zkvalitnění hrací plochy, ale i zázemí. Druhým okruhem je zkvalitnění hráčského kádru. Už dnes například vím, že nemůžeme počítat se stejným kádrem jako tomu bylo v předcházejícím ročníku. Dílem proto, že je nutné brát zřetel na zdravotní problémy některých, ale i na to, že určití hráči na vyšší soutěž nemají jak z hráčského, tak i bohužel lidského hlediska. Proto jsem oslovil několik fotbalistů z okolních klubů a nabídl jsem jim spolupráci. Uvidíme, zda se tato jednání podaří dotáhnout do zdárného konce. 

Bude se lišit nějak plán přípravy proti tomu, jak jsi původně počítal?

Pro nezájem o soustředění jsem musel odvolat dvě utkání s mužstvy 1. B třídy Jihočeského kraje. Přidal jsem proto tréninky, které se uskuteční v srpnu v Hraštici. Více bude také přípravných utkání už proto, že se začátek soutěže posunul o týden. Od samého začátku jsme přitom rozdělili kádry pro áčko a béčko. Nebude se tedy opakovat situace z loňska, kdy do některých utkání, zejména v úvodu, nastoupily kombinované týmy. Chci rovněž, aby se s prvním mužstvem od samého začátku vedle již osvědčených fotbalistů připravovali také někteří mladí hráči. Generálkou pro áčko pak bude pohárové utkání týden před zahájením soutěže. Jaké mužstvo to bude a jak nakonce bude vypadat los soutěže se dozvíme v pátek 22. července odpoledne na aktivu v Příbrami. 

A co béčko?

Jeho los, stejně jako mládeže se také dozvíme na zmíněném aktivu. Co se týká přípravy je čistě v kompetenci jeho realizačního týmu, což platí i o dětech. 

 

Zpět