TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Lopotně, ale nakonec vítězně

29.01.2012 22:09

Proti houževnaté obraně ČZU Praha jsme se zejména v prvním poločase jen těžko prosazovali. Po zlepšeném výkonu ve druhém dějství jsem šli do dvoubrankového vedení, aby soupeř snížil v samotném závěru z penalty.

Už druhé mužstvo proti nám zvolilo čistě defenzívní taktiku a ta dlouho slavila úspěch. Soupeř měl vzadu kvalitní obránce a když bylo třeba, pomáhali jim i záložníci. Vpředu operoval pouze jeden útočník a ten byl málo nebezpečný. My jsme se snažili prosadit kolmými přihrávkamí, což bylo ale neúčelné. Přesto jsme si v prvním poločase vytvořili hned tři jasné gólové šance. Nejprve M. Robovský po samostatném nájezdu chtěl udělat brankáři ještě kličku, jenže ten mu jeho úmysl vystihl a pádem pod nohy míč odvrátil. Poté hlavičkoval na zadní tyči těsně vedle B. Křivonoska a do třetice pěkný centr O . Měchury nezužitkoval M. Klement, který sám před brankářem hlavičkoval z malého vápna těsně nad branku Pražanů.

V druhém poločasu jsme hru roztáhli, přihrávky více směřovali do krajů, odkud lítaly do vápna pěkné centry a dva z nich jsme zužitkovali. Nejprve si na centr R. Sojky naběhl B. Křivonoska a hlavou zavěsil. Poté po samostné akci M. Durdil trefil jen nohu vyběhnutého brankáře, míč se kutálel do prázdné branky, jenže obránce stačil nebezpeční odvrátit. Po chvíli ale znovu udeřilo. P. Sabon skvěle vysunul přihrávkou mezi obránce O. Měchuru, ten zatáhl míč k lajně, odcentroval a hlavičku P. Plívy dorazil do sítě M. Stupal. Hosté byli ve hře dopředu málo nebezpeční, nakonec ale čestný úspěch těsně před konem utkání zaznamenali. Po faulu O. Měchury na hranici šestnáctky nařídil velmi dobrý rozhodčí pokutový kop, který náš soupeř proměnil.  

Branky: 48. B. Křivonoska, 71. M. Stupal

Sestava: J. Vitásek - R. Sojka,  O. Fafejta, P. Sabon (30. P. Kardinál), L. Černý - F. Šusta (60. O. Měchura), M. Durdil, M. Klement (60. P. Sabon), O. Měchura (30. P. Plíva) - M. Robovský (30. M. Stupal), B. Křivnoska (60. M. Robovský)

Zpět