TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Kosova Hora - Malá Hraštice 6 : 3 (3 : 3)

24.06.2010 12:29

(9. kolo)

85 minut jsme byli mužstvu Kosovy Hory vyrovnaným soupeřem, jenže jsme z tlaku v druhém poločase nic nevytěžili. Naopak byli jsme to my, kdo inkasoval a o konečném výsledku rozhodla posledním pětiminutovka, kdy soupeř využil své přesilovky a vstřelil další dva góly.

Utkání jsem začali ve velkém stylu. Hned v druhé minutě po pěkné akci se snažil prostrčit míč zcela volnému M. Stupalovi J. Pavlík, jenže přihrávka neměla patřičnou razanci, takže domácí stačili míč odkopnout. Druhá naše akce však už znamenala gól, z otočky ho vsítil J. Pavlík po přihrávce J. Oktávce. Míč do sítě šel i po hlavičce M. Klementa, jenže pomezní hraniční situaci přihrávajícího J. Pavlíka posoudil jako ofsajd, takže hlavní rozhodčí gól neuznal.

Po této skvělé desetiminutovce naše mužstvo vyklidilo pole, nechalo domácím velký prostor, i když hřiště v Kosovce je hodně malé, a ti toho využili. Pomohla jim k tomu nešťastná teč O. Fafejety, který instinktivně hlavou změnil směr ne příliš prudké střely, takže náš novic v brance, „nególman“ Vl. Kardinál, poprvé lovil míč ze své sítě. Další banku jsme si opět dali takřka sami, po chybě obrany si domácí hráč zpracoval míč rukou, delegovaní jak hlavní, tak i pomezní rozhodčí nechali hru pokračovat a bylo to rázem 2-1. Do třetice opět po našich hrubkách, kdy nejprve V. Batulka chybně rozehrál, poté O. Fafejta podskočil lehký centr a do třetice Vl. Kardinál nešťastně vyrazil míč k volnému domácím hráči, který obloučkem vrátil míč do naší branky.

Závěrečná čtvrthodinka prvního poločasu opět patřila našemu mužstvu. Nejprve si s domácí obranou pohrál J. Pavlík, obešel tři hráče a střelou k tyči nás vrátil do zápasu. Vyrovnávací brance předcházel pěkná akce našeho mužstva po levé straně, přihrávka na volného M. Klementa však šla za tělo. Domácí odvrátili na aut, který ale hodil R. Sojka přímo na hlavu P. Sabona a bylo srovnáno.

Do druhé poločasu jsme vstoupili aktivně, měli jsme více ze hry, naopak domácí se snažili jen o rychlé brejky. První jim nevyšel, když náš brankář za pomoci L. Černého odvrátil, druhý však už po našem nedůsledném obsazení domácího hráče proměnili. Od této chvíle však existovalo jen jedno mužstvo, a to my, jenže jsme opět vyhořeli v koncovce. Nejprve pálil M. Stupal levačkou z hranice šestnáctky, brankář s námahou na dvakrát kryl. Poté po výborné akci na pravé straně odcentroval M. Klement, jenže J. Oktávec asi z deseti metrů přestřelil zívající branku. Potom si na dlouhý míč naběhl J. Pospíšil, v rozhodujícím okamžiku sám před brankářem ale promáchl. Stejně si po chvíli vedl P. Pazderka, který na hranici vápna dostal míč na svou levou nohu, takže ho opět netrefil. Největší příležitost na vyrovnání odmítl O. Fafejta, který se na závěrečnou desetiminutovku vytáhl do útoku. P. Sabon mu nezištně prostrčil mezi obránci míč, jenže Ondra asi sedm metrů před bankou volil místo umístěné střely prudkou ránu, která ale šla asi metr na břevnem domácí branky.

Vystupňování tlaku v závěru zhatilo zranění V. Batulky, do kterého asi pět minut před koncem zajel po odkopu domácí hráč, který trefil jeho koleno. Pro předchozí vyčerpání všech možností střídání na hříště jsme místo Víti nemohli poslat čerstvého hráče, domácí toho plně využili vstřelením dalších dvou branek.

Sestava: Vl. Kardinál – R. Sojka, V. Batulka, O. Fafejta, L. Černý (68. T. Krotil) – M. Klement, P. Pazderka, (75. J.Listík), P. Sabon, J. Oktávec – J. Pavlík, M. Stupal(62. J. Pospíšil)

Branky: 5., 36. J. Pavlík, 45. P. Sabon

Z. Makovička: Je to až frustrující, velmi dobrý výkon, celoplošný fotbal, řada pěkných akcí a přesto debakl. Sráží nás hrubé chyby v obrané hře, když naši hráči jsou stále daleko od soupeře, důsledně nenapadají jak přihrávající, tak neobsazují útočící hráče. Domácí přitom nehráli nic světoborného, vlastně všechny góly, až na první „polovlastňák“, dali po nákopech na své útočníky, kteří nebyli důsledně bráněni a na průšvih bylo zaděláno. Dá se říct, že jsme jim darovali pět gólů. Tentokrát bohužel rozhodly individuální chyby. Věřím však, že se nám podaří smůlu, která nás provází, prolomit a konečně začneme vyhrávat. Příležitost k tomu bude už za týden v Oborách. Jinak musím pochválit Vl. Kardinála, který ač hráč z pole zaskočil za naše chybějící brankáře. Z žádné branky ho nelze vinit a dalším třem čtyřem nebezpečným situacím zabránil.

Zpět