Kosova Hora - Malá Hraštice 2-0 (1-0)

13.04.2011 18:22

(17. kolo) Výkon našeho mužstva je jako na houpačce. Jeden týden odehrajeme skvělý zápas s prvním mužstvem tabulky, aby jsme za týden s průměrným mužstvem utržili porážku po bezkrevném výkonu. To byl hlavní důvod, proč jsme v Kosové Hoře opět prohráli, tentokrát 0-2. Zejména výkon v prvním poločase nesnese přísnější měřítka. V druhém dějství jsme se trochu zvedli, ale k vyrovnání to nestačilo, a tak přišel trest v podobě druhé branky v závěru utkání.

Hned první útok domácích znamenal branku. Míč po dlouhém nákopu z obranu proletěl kolem čtyř našich hráčů, propadl na domácího útočníka a toho asi pět metrů před šestnáctkou nedovoleně zastavil J. Sauer. Domácí trestný kop ve čtvrté minutě krásnou střelou přes statickou zeď (jak ukazuje snímek vpravo dole , dráhu míče se snažil výskokem přetnout jen J. Sauer, ale marně) proměnili a tak na jaře nám dali už šestý gól ze standardky.Poté hra upadla do podprůměru, ani jedno mužstvo jakoby nechtělo na neposečeném hřišti hrát. Vzruch přinesly jen některé rohové kopy domácích. My jsme se osmělili až v závěru poločasu, kdy nejprve nebezpečně vystřelil R. Fafejta a pak M. Klement pálil ukvapeně asi z 25 metrů vedle, když mohl ještě postupovat sám na branku.

Druhý poločas měl vyšší úroveň než první, a to zásluhou hlavně domácích. My jsme ale dobře bránili, navíc nás několikrát podržel brankář. Teprve asi po 25. minutách jsme konečně začali také více hrát dopředu a šance se začaly rodit. Nejprve M. Klement z trestného kopu hledal hlavu J. Sauer, který se natahoval, jak mohl, ale na centr byl krátký. Asi 75. minutě se zrodila naše největší šance utkání. D. Grafnetr vysunul Vl. Kardinála, který se dostal do šestnáctky, vystřelil, ale jeho střela jen těsně minula pravý roh soupeřovy branky. Nedáš, dostaneš, staré a stále platné pravidlo se potvrdilo ani ne po pěti minutách. Nejprve nepřesný rozhodčí neposoudil zákrok po hrubé chybě Z. Matějky v naší šestnáctce jako penaltový, v 82. minutě jsme však už kapitulovali. Na nakopnutý míč za naší obranu si naběhl domácí útočník, udělal kličku brankáři, jenže jeho střela šla mimo, míč ale zůstal ve hře, ten doběhl další nikým neatakovaný domácí hráč, míč vrátil před branku, kde třetí opět nikým neatakovaný hráč pohodlně zavěsil. Náš závěrečný nápor vyzněl naprázdno, a tak jsme zaslouženě odjeli z Kosovky opět naprázdno.

Sestava: Z. Dudič 6 – L. Černý 4 (60.Vl. Kardinál 5), J. Sauer 7, D. Bičiště 4 (56. D. Grafnetr 5), P. Kardinál 6 – M. Klement 5, Z. Matějka 3, P. Pazderka 5, R. Fafejta 3, M. Košutek 4 – J. Listík 4 (84. L. Šusta)