TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Koncert na závěr

14.11.2010 19:58

Za silného větru, ale za překrásného počasí a na velmi pěkném trávníku nastoupilo naše mužstvo proti týmu Počepic v ofenzívním rozestavení. Po úvodním oťukávání vstřelilo brzo po sobě dva góly a po koncertu v druhém poločase vyhrálo jasně 5-0. Hatrickem, druhým v této soutěži, se přitom blýskl J. Pavlík.

Naše mužstvo tentokrát nastoupilo v moderním rozestavení 4-3-3 a jak se později ukázalo, bylo to správné rozhodnutí. Hosté však v úvodu zlobili, hned v třeti mínutě při zahrávání trestného kopu využili hry po větru, rezehrávající hráč z dobrých třiceti metrů vystřelil na branku, ale náš gólman efektním zákrokem míč vyrazil na roh. Hra se ještě asi patnáct minut přelévala ze strany na stranu, jenže bez vážnějšího zakončení. Jen J. Pavlík se jakoby zastřeloval a ranami asi z 25 metrů ohrozil dvakrát branku hostů. Po třetí však už uhodilo. Míč před vápnem soupeře vybojoval P. Sochor, prostrčil ho do šestnácky, kde byl náš nejlepší střelec zcela volný a ne příliš umístěnou střelou, která ale očividně brankáře překvapila, dostal naše mužstvo do vedení. Neuplynuly ani dvě minuty a bylo to 2-0. To M. Stupal vybojoval míč u levého rohového praporku, posunul ho do šestnáctky P. Sochorovi, ten hned z první uvolnil na penaltě J. Pavlíka, ten si počkal na brankáře a suveréně pak rozvlnil síť střelou do jeho protipohybu.  

Od toho okamžiku Počepice jakoby ztratily motivaci, jejich hráči přestali běhat, což hrálo do karet našemu mužstvu. Do konce prvního poločasu jsme však pasivitu soupeře nezúročili. Co se nepovadlo v prvním, to se podařilo v druhém dějství. Ani ne po sedmi minutách to bylo 3-0 díky druhému hatricku v soutěži J. Pavlíka. Po dlouhém vhazování R. Sojky se nedomluvili stoper s brankářem, míč propadl ke zcela volnému Honzovi a ten hlavou znovu zavěsil. 

K rozšíření střeleckého zápisu mu však dalo stop zranění, takže musel být záhy vystřídán. Jenže na naší hře se to neprojevilo, dál jsme produkovali líbivý fotbal a další příležitosti se rodily jako na běžícím pásu, za což sklízelo naše mužstvo potlesk od zhruba sedmi desítek diváků. Dvě jsme přitom proměnili. Nejprve však promarnil velkou šanci M. Stupal, který sám před brankou po přihrávce T. Černého trefil jen padajícího gólmana Počepic. Za chvíli se ale po sérii narážeček uvolnil před vápnem T. Černý, sám postupoval na branku hostů a umístěnou střelou kolem padajícího brankáře dostal naše mužstvo do čtyřbrankového vedení. Na konečných 5-0 poté upravil výsledek M. Stupal, který hlavou tečoval perfektně zahraný rohový kop P. Plívou.

Branky: 24., 26., 52. J. Pavlík, 71. T. Černý, 78. M. Stupal

Sestava: J. Vitásek - R. Sojka,  P. Burian, P. Kardinál (60. P. Plíva), L. Černý - M. Klement, P. Sabon, J. Oktávec - P. Sochor (46. T. Černý), J. Pavlík (55. P. Pazderka), M. Stupal

 

Zpět