TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Kolaps v druhém poločasu

06.09.2010 08:45

Zcela odlišný vývoj v obou poločasech mělo utkání naší rezervy v Hříměždicích. Jestliže v prvním dominovala a zaslouženě vedla 3 -1, ve druhém zcela odešla, nechala si nasázet čtyři branky, takže nakonec prohrála 3 - 5.

Po většinu prvního poločasu jsme byli fotbalovějším týmem, hráči se nabízeli, dobře si přihrávali a především díky křídelní hře si také vytvářeli slibné příležitosti. Hned tu první jsme využili, když se na levém křídle uvolnil J. Vitásek, nezištně přihrál B. Křivonoskovi a ten dostal naše mužstvo do vedení. Po chvíli opět na levém křídle utekl M. Jiráň, přihrál volnému J. Vitáskovi, jeho střela ale těsně minula domácí svatyni. Naše mužstvo si na chvíli vybralo volný čas, ubralo na obrátkách a domácí toho dokázali využít, když zpoza šestnáctky nikým neatakovaný hráč překvapil našeho brankáře přízemní střelou k levé tyči.

Tato sitauce jakoby vlila nové síly do našich hráčů, ti znovu zapli na vyšší obrátky a výsledkem byly dvě branky v síti domácích. Nejprve vystihl přihrávku T. Krotil, který postupoval sám na brankáře, těsně před ním přihrál vedle sebe lépe stojícímu J. Vitáskovi a náš tým šel znovu do vedení. To potvrdilo těsně před koncem poločasu, když po rohu vystřelil B. Křivonoska, trefil M. Jiráně, který ale stačil ještě dorazit míč do sítě.

Úvod druhého poločasu byl pro naše mužstvo jak ze zlého snu. Bohužel hlavní roli v něm hrál mladý brankář J. Měchura. Nejprve jsme inkasovali z trestného kopu, když těsně před šestnáctkou zbytečně fauloval J. Zboženský. Náš gólman se zle postavil a domácí hráč usměrnil svou střelu k jeho tyči. Prakticky v zápětí jsme dostali vyrovnávací gól přímo z rohu, aniž by se někdo míče dotkl. Další půl hodinku se na hřišti prakticky nic zajímavého nedělo. Na našich hráčích ale bylo stále více vidět, jak jim ubývají síly. Většina z nich měla problémy s odkopnutím míčem, natož aby ještě někam popoběhli! Domácí, kteří byli méně fotbaloví, ale o to houževnatější, toho dokázali využít ke vstřelení dalších dvou branek.

Branky: 7. B. Křivonoska, 32. J. Vitásek, 41. M. Jiráň

Sestava: J. Měchura - O. Měchura, M. Stupal, J. Zboženský (76. V. Obrmajer), L. Listík - T. Krotil, J. Mik, V. Kardinál, M. Jiráň (61. A. Kryšpín) - J. Vitásek, B. Křivonoska (70. P. Sláma)

 

Zpět