TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Klučenice - Malá Hraštice 4-1 (0-1)

13.04.2011 18:14

(15. kolo) Den a noc,  přesně tak se dá ve zkratce označit náš výkon v Klučenicích. Zatímco v prvním poločase naše mužstvo na hřišti s neuvěřitelným sklonem téměř pěti metrů po diagonále jasně dominovalo, v druhém poločase neuvěřitelně zkolabovalo. A tak si z nejvzdálenějšího místa naší soutěže odvezlo ostudnou prohru 1-4.

V našem mužstvu se objevila další nová posila - Marian Košutek. Zejména v prvním poločase ukázal, že pokud zapracuje na fyzické kondici bude velmi platným hráčem. I jeho zásluhou jsme do utkání vstoupili velmi dobře a hned první naše akce se vydařila na jedničku. Z. Matějka si v druhé minutě narazil míč s M. Klementem a nádhernou střelou zpoza šestnáctky vymetl pravý horní roh domácí svatyně. Dále jsme předváděli velmi dobrý fotbal, Klučenické jsem v prvním poločase prakticky k ničemu nepustili, ale ta koncovka! Po gólu volala hlavně akce R. Fafejty, který sám před brankářem ještě přihrával na M. Klementa (ofsajd?), který ale byl už příliš blízko brankáři, takže nedal. Po řadě přečíslení ještě jasnou tutovku neproměnil těsně před přestávkou Z. Matějka, který opět na hranici šestnáctky osamocen volil střelu nártem, která ale šla tentokrát asi metr nad branku, takže do šaten jsem šli s ohledem na vývoj utkání s hubeným vedením 1-0.

Do druhého poločasu šli hráči s úkolem hrát vzadu na jistotu, zaměřit se hlavně na středního záložníka domácích, který jediný v prvním poločase snesl přísnější měřítka a snahu domácích o útočení trestat rychlými protiútoky do otevřené obrany. Jenže ani v nejčernějším snu se nemůže zjevit to, co odehrálo hned v úvodu druhého dějství. Domácí odvrátili náš útok a sami šli do protiútoku, zmiňovaný střední záložník obešel dva hráče, vnikl do šestnáctky, kde se střetl s J. Sauerem a šikovně spadl. Rozhodčí neváhal a nařídil pokutový kop, který stejný hráč bez problémů proměnil. My jsme se začali tlačit do útoku, takže domácí v pohodě kontrovali a brzo také skóre obrátili. Z trestného kopu mohl ještě vyrovnat M. Klement, jenže jeho střela jen lízala tyč domácích. Naše hra se postupně změnila v chaos, další dvě branky padly po neuvěřitelných chybách P. Kardinála, chybovali ale i ostatní hráči, takže jsme nakonec mohli být rádi, že góly byly jen čtyři.

Trenér Z. Makovička: „Kolaps našeho mužstva v druhém poločase si nedovedu vysvětlit. Vzhledem k tomu, že neproměňujeme své šance musíme hrát mnohem zodpovědněji dozadu. Hráči nesplnili moje pokyny a to nejen obrana, ale i záloha a konec konců i útok. Bránění je věcí všech a pokud se při našem vedení nahrneme takřka všichni do šestnáctky soupeře a zapomeneme na zadní vrátka, těžko můžeme myslet na body. Soupeři nás za tyto žákovské chyby trestají, naproti tomu my na gól potřebujeme nejméně pět jasných šancí. Zarážející je, že příležitosti nedávají především zkušení hráči. Bohužel někteří z nich vynechávají tréninky a myslí si, že jim jejich schopnosti ke hře stačí. Věřme, že větší konkurence v mužstvu tyto nešvary odstraní.“

V hodnocení první známka je za první poločas, druhá z druhý poločas.

Sestava: Z. Dudič – 6/4 ,  M. Poláček 5/2, J. Sauer 7/4,  M. Klouček 6/4, P. Kardinál - 6/1, P. Plíva  5/2 (75. Listík), P. Pazderka - 5/- (53. T. Krotil  -/4),  Z. Matějka - 7/2, M. Košutek  6/- (63. Vl. Kardinal),  M. Klement – 7/3, .R. Fafejta 6/2,

Zpět