TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Klučenice - Malá Hraštice 0 : 5 (0 : 1)

24.06.2010 13:09

(24. kolo)

Na půdě posledního mužstva Klučenic dosáhl náš tým na rekordní výhru v tomto ročníku.  V utkání o šest bodů jsme našeho soupeře zejména ve druhém poločasu jednoznačně přehráli a vstřelili mu pět gólů. Získané tři body způsobily, že jsme s ohledem na ostatní výsledky opět postoupili, a to už na osmé místo.

Stále bez zraněných J. Vitáska a P. Plívy, bez opět zraněného P. Kardinála a O. Fafejty plnícího si pracovní povinnosti jsme začali na nerovném hřišti opatrně. V úvodu domácí hlavně nakopávali míče na urostlé útočníky,  naštěstí bez nebezpečného zakončení. Naproti tomu nám se na vysokém trávníku nedařila kombinace. Postupně jsme si však na místní podmínky zvykli, začali hrát po křídlech a začaly také přicházet šance. Nejprve jinak velmi dobrý sudí Máša odpustil domácím penaltu za jasný faul na M. Stupala, poté dvakrát unikl po levém křídle J. Pavlík, jenže místo přihrávky z velkého úhlu zakončoval, bohužel bez efektu. Poté jsme třikrát vyšachovali domácí obranu, jenže ani J. Pavlík, M. Klement a M. Stupal sami před brankářem opět nedali. Udeřilo asi v 35. minutě po akci L. Černého, který utekl po levé straně, nahrál na přední tyč, kde míč tečoval M. Stupal a bylo to 1-0 v náš prospěch. Domácí do konce poločasu chtěli využít výhody hry s kopce, tlačili se do útoku, kromě dvou nebezpečných obloučků směřujících pod břevno, s kterými si náš brankář poradil, však nic nepředvedli.

Jestliže v prvním poločase se domácí tým do hry občas dostal, v druhém už existovalo jen jedno mužstvo, a to naše. Klučeničtí hráči se stále více dostávali po tlak, z čehož pramenily jejich chyby. Hned první jsme potrestali, když M. Stupal vystihl přihrávku na vápně domácího mužstva, uvolnil se a nezištně přihrál J. Pavlíkovi, který do prázdné branky zvýšil na 2-0 pro nás. Po chvíli znovu J. Pavlík potrestal chybu domácího brankáře při rozehrávce a upravil na uklidňujících 3-0. Na domácí branku se pak valil jeden útok za druhým, z řady šancí jsme proměnili ještě dvě. Nejprve po rohu T. Krotila se míč dostal k volnému M. Klementovi, který z voleje svou slabší levou nohou tvrdou střelou asi z 20 metrů zvýšil už na 4-0. Poslední branka padla po pěkné kombinaci na pravé straně, následoval centr M. Klementa na M. Stupala a ten hlavičkou dal další gól. Do konce utkání jsme ještě několikrát zahrozili, domácí tým zachránil především jejich brankář, v jednom případě i tyč, kterou orazítkoval D. Grafnetr, a také někdy naše zbrklost. Proto se skóre zastavilo na pro domácí milosrdných pěti obdržených brankách.

Sestava: Z. Dudič – R. Sojka, M. Poláček  P. Sabon, J. Pospíšil – M. Klement, P. Pazderka (55. V. Batulka ), J. Oktávec, L. Černý (65. T. Krotil) - M. Stupal, J. Pavlík (71. D. Grafnetr)

Branky: 54. 58. J. Pavlík, 35. 81. M. Stupal, 70. M. Klement

Z. Makovička: I když také tentokrát mohlo být skóre ještě vyšší, určitě spokojenost s předvedeným výkonem, zejména pak ve druhém poločase. Tentokrát jsme i mnohem častěji trefovali branku, což se projevilo v konečném skóre. Škoda jen nezaviněného zranění P. Pazderky, marodka se nám tak nebezpečně rozšiřuje. Naštěstí máme dost široký kádr, už v příštím týdnu tak dostanou větší šanci hráči, kteří zatím většinou jen střídali. Na týmu oceňuju kolektivní výkon, snahu hrát fotbal po celou dobu utkání. Zejména v druhém poločase byl rozdíl mezi mým mužstvem a soupeřem markantní. Vedle výborné fyzické kondice hráči předvedli opravdu řadu hezkých fotbalových momentů, takže našim fandům, kterých i přes konkurující hokejové utkání se Švédskem přijelo do skoro 50 kilometrů vzdálených Klučenic poměrně hodně, se utkání muselo líbit.

Zpět