TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Kňovice - Malá Hraštice 2-1 (0-0)

13.04.2011 18:35

(22. kolo) Zápas jara, tak by se dalo nazvat naše utkání s dosud posledním týmem tabulky mužstvem Kňovic. Po bezkrevném výkonu v prvním poločase, kdy jsme nulu na svém kontě udrželi jen díky nemohoucnosti domácích útočníků, jsme se ve druhém poločase zvedli a také jsme šli do vedení. Jenže jsme ho opět neudrželi, když domácí proměnili dvě standardky. A tak jsme se opět po dlouhé době dostali na poslední sestupové místo.

Utkání začalo přes velké vedro vlažně. Obě mužstva jakoby se bála udělat chybu, domácí volili nakopávané míče, my jsme se jim přizpůsobili, takže se v té době nehrál příliš pohledný fotbal. Do první šance jsme se ale dostali my, když M. Klement sám před brankářem nedal. To bylo impulsem pro domácí, kteří zlepšili pohyb a naší obraně jejich taktika dlouhých míčů na nerovném terénu dělala velké problémy. Navíc záloha často lehkomyslně ztrácela míče špatnými přihrávkami, což bylo vodou na mlýn domácích. Ti si za první poločas vypracovali nejméně pět, možná šest tutovek, jenže ani jednu nepoměnili.

Po prudké výměně názorů o přestávce naše mužstvo vstoupilo do druhého poločasu při hře do kopce mnohem aktivněji. V úvodu jsme ještě přežili nastřelenou tyč po odraženém míči, pak jsme ale už začali dominovat. Nejprve nedal velkou šanci opět M. Klement, poté domácí odvrátili akci O. Fafejty, do třetice už ale kapitulovali. P. Kardinál uvolnil O. Fafejtu a ten nekompromisně zavěsil. Dál jsme hráli aktivní fotbal, potvrzení našeho vedení měl na kopačce opět O. Fafejta, jenže jeho střelu tečoval domácí obránce na tyč. Poté M. Klement střílel z velkého úhlu místo toho, aby přihrával na zcela volného. P. Kardinála, svou šanci nedal ani R. Fafejta.

V té době jsme domácí do ničeho nepustili, jenž přišly dvě standardky a všechno bylo jinak. Nejprve do té doby velmi dobrý rozhodčí nesmyslně pískl na půlce faul L. Černého, přišel dlouhý pas do šestnáctky, který domácí hráč tečoval a bylo srovnáno. Ani ne za pět minut rozhodl o výsledku roh, když naši hráči nechali na penaltě hlavičkovat zcela osamoceného útočníka Kňovic.

Závěr jsme hráli vabank, domácí útočili do otevřené obrany, o to víc vynikala jejich nemohoucnost při zakončení. Jeden příklad za všechny: zcela volný útočník při jednom z brejků překopl nikým neatakován prázdnou branku! Do šancí jsme se dostali i my, jenže ani jednu jsme nedali. Po vyrovnání volala především hlavička R. Fafejty, který v druhé minutě nastavení sám před brankářem na rozdíl od Počepic nedal. A tak jsme po prohře v Kňovicích spadli na poslední místo.

Sestava: Z. Dudič 5 – M. Poláček 4, J. Sauer 4, D. Bičiště 4, Vl. Kardinál 4 – L. Černý 4 , P. Pazderka 3 (80. L. Šusta), R. Fafejta 4, P. Kardinál 4 - M. Klement 4, Fafejta O. 7

Branka: 61. O. Fafejta

Zpět