TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Jedna série skončila

10.04.2011 22:53

Neuvěřitelných zhruba 450 minut trvala série našeho mužstva, po kterou nedostalo branku. Teprve asi v 70. minutě utkání s béčkem Krásné Hory jsme poprvé od utkání s Hříměždicemi inkasovali, a to z penalty. Tato branka však nic neřešila, v té době jsme už vedli s pětigólovým rozdílem. Jedna série sice skončila, další dvě však pokračují. Od 4. kola nevíme, co je to porážka, od 7. kola, kdy jsme remizovali s Knínem, nevíme, co je to ztráta bodu!

Hned od první minuty jsme se do soupeře zakousli a donutili ho k chybám.  Neuteklo ani pět minut a bylo to 1-0. Beci hostů nejprve srazili v šestnáctce P. Sabona, píšťalka jako tradičně slaboučkého rozhodčího Mezka však byla němá. Míč se odrazil k J. Oktávcovi, kterého opět obránci soupeře podrazili, znovu nic. Naštěstí se k míči dostal M. Klement, přesnou přihrávkou našel zcela volného M. Stupala, který doklepl centr pohodlně do branky.

Po úvodní výborné desetiminutovce však úroveň naší hry upadla, hráči se přestali pohybovat, míče končily většinou na kopačkách soupeře nebo v zámezí. Hosté ale byli jaloví, našeho herního výpadku nebyli shopni využít už proto, že ani pořádně neprověřili našeho brankáře. Jediné, co jim šlo, byly pády po imaginárních faulech, které byly doprovázeny srdcervoucím výkřikem. Z naší strany z té doby stojí za zmínku jen situace, kdy se v nadějném postavení objevil J. Pavlík, který se dostal k vyraženému míči brankářem, jenže místo přehození stále ležícího gólmana míč zasekl a nabídl ho nepřesně spoluhráči P. Plívovi.

Teprve v závěrečné čtrthodině poločasu jsme opět ožili. Signálem k tomu byla přesná přihrávka P. Buriana za obranu na naběhlého P. Plívu, který samostatný nájezd suverénně proměnil. Pak došlo ke kuriózní situaci, která se jen tak nevidí, v hlavní roli přitom byl rozhodčí Mezek. Podnikli jsme jeden z rychlých brejků, P. Sabon míč přihrál J. Pavlíkovi, náš pomezní rozhodčí hraniční situaci pustil, Honza přesnou přihrávkou našel svého spoluhráče a Patrik rozvlnil síť v soupeřově brance. Hlavní rozhodčí ukázal na středový bod, odkonzultoval si střelce, zapsal si ho a šel ke středovému kruhu. Nejprve nedbal na protesty hostů poukazující na údajný ofsajd, když ale hráči soupeře svoje protesty zintenzivnili, najednou se otočil, přiběhl zpátky k šestnáctce, nařídil nepřímý kop za porušení pravidla o ofsajdu a gól neuznal. To naše hráče zdravě naštvalo a po trestném kopu, když P. Sabon trefil břevno, se po následující skrumáži míč dostal k P. Burianovi, který sice dal slabou hlavičku, jenže dezorientovaný stoper hostů míč dopravil do sítě. Rozhodčí za střelce ale určil našeho hráče.

V úvodu druhého poločasu jsme pokračovali v náporu a výsledkem byly další dvě branky v síti soupeře. Nejprve se po centru z pravé strany trefil opět M. Stupal. Gólový účet našeho mužstva pak uzavřel P. Plíva, který chytře zatočil trestný kop z levé strany z místa asi třicet metrů vzdáleného od branky na přední tyč, naši hráči pohybem zmátli soupeřova gólmana a míč zapadl do branky. Další šance, zejména dvě M. Klementa, který při první po samostatném nájezdu trefil jen padajícího brankáře, při druhé hledal od lajny J. Pavlíka, který se ale místo uvolnění schovával za beka, jsme bohužel už nedali. A pak přišla zmíněná 70. minuta, útočník soupeře běžel z šestnáctky pro míč, sledoval ho L. Černý, jenže mu neúmyslně těčoval nohu a hráč Krásné Hory se ochotně skácel na zem. Rozhodčí Mezek nezaváhal a nařídil pokutový kop, který hosté proměnili. Do konce utkání se již toho moc neudálo, my jsme byli spokojeni s bezpečným vedením, soupeř pokračoval v řadě teatrálních pádů, které ale byly v dostatečné vzdálenosti od branky, kterou proto ani neohrozil.

Branky: 5., 58. M. Stupal, 33. 63. P. Plíva, 40. P. Burian

Sestava: J. Vitásek - R. Sojka, P. Burian, P. Kardinál, L. Černý - M. Klement (85. M. Jiráň), J, Oktávec (65. P. Pazderka), P. Sabon (73. O. Měchura) - J. Pavlík, M. Stupal.                               

Zpět