TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Jak v únoru

31.01.2011 12:46

Naše mužstvo vchází do další části přípravy. Od února už budou tréninky častější, navíc hráči odjíždějí na zimní soustředění na Šumavu. Budeme také pokračovat v účasti na zimním turnaji ve Střešovicích. O dosavadním průběhu a o tom, co hráče čeká, jsme hovořili s trenérem Z. Makovičkou.

"S ohledem na plesy a počasí jsme v lednu absolvovali jen dva tréninky na malé umělce. Šlo vlastně jen o protažení, ono se toho za hodinu ani moc dělat nedá," řekl nám. "Nosným programem proto pro nás byla účast na zimním turnaji ve Střešovicích. Celkem se do utkání zapojilo nebo ještě zapojí 26 hráčů. To je přesně to, co jsem od tohoto turnaje očekával. Někdo by mohl říci, že je škoda, že jsem to překombinoval, že jsme mohli, být v některých utkáních v silnější sestavě, postoupit do finálové skupiny, ve které budou kvalitnější soupeři atd. S tím nesouhlasím. Za prvé, ještě není rozhodnuto, stále je o co hrát. Může se totiž stát, že budeme mít stejně bodů jako SKS C, takže bychom díky vzájemnému utkání měli postoupit my. A za druhé, je nutné mít na zřeteli, že jde jen o přípravu, tzn., že je třeba, aby se do ní zapojilo co nejvíce hráčů. Nejde o body, ale o to, aby si hráči zahráli, aby mohli srovnávat. Proto tento turnaj hodnotím hodně vysoko a jsem rád, že jsem se proto tuto cestu rozhodl."

A jak to bude příprava vypadat v únoru? "Už tuto středu začínáme na Dobříši na velké umělce, a to od 19,00 do 20,30. Zopakujeme si to další týden. Na ní budeme mít běžnou tréninkovou jednotku zaměřenou zejména na rychlostní vytrvalost a také přihrávky. Menší čas se budeme věnovat kombinacím a střelbě. Na malé umělce, na kterou budeme chodit každý pátek, se pak zaměříme na výbušnost a přihrávky. Podle účasti na turnaji zařadím i sobotní tréninky, první se bude konat už tuto sobotu a bude, jak jinak, orientován na vytrvalost. Od 12. února (někteří hráči už od 11. února), vyrazíme na Šumavu, kde budeme do středy 16.2. Přihlášeno je 16 hráčů plus dva funkcionáři. Po návratu se vrátíme k modelu z prvních dvou únorových týdnů. Věřme, že počasí nám už koncem února dovolí trénovat doma, protože bych chtěl už první březnový týden, po skončení zimního turnaje, hrát u nás na trávě, v sobotu áčko, v neděli béčko."

A jak je s dosavadním přístupem hráčů trenér spokojený? "Jak už to bývá, je to rozdílené," odpověděl. "Jsem ale rád, že většina z nich má zájem hrát, na utkání nominovaní hráči chodí v dostatečném počtu, výjimkou bylo snad jen utkání s Přílepy. Jsem ale zvědav, jaká bude účast na trénincích, kde už půjde o nabírání fyzičky. Rád bych, abychom také v béčku nastolili větší konkurenci, aby opravdu hráli hlavně ti, kteří fotbalu chtějí něco dát a kteří jen nespekulujou a nespoléhají na to, že bude hráčů málo. Předem upozorňuji, že nebudu tolerantní k neomluvené účasti. Nezajímá mě, když hráč někde v koutku utrousí, že nebude. Beru jen písemné či ústní omlouvy přímo mně. Připravuju také systém hodnocení hráčů, s kterým každého seznámím na horách, zbytek pak po návratu domů. To bude pak rozhodující proto, kdo bude hrát za áčko, kdo za béčko a kdo bude hrát střídavě za oba manšafty."    

 

Zpět