TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Hříměždice - Malá Hraštice 4 : 3 (3 : 3)

28.06.2010 11:53

 Už dlouho jsme nebyli v Hříměždicích tak blízko k bodovému zisku jako v tomto kole. Po velmi dobrém výkonu jsme sahali po zasloužené remíze, bohužel štěstí a pan rozhodčí se k nám v závěru obrátili zády, takže jsme nakonec odjeli s porážkou 3-4. Po brankové přestřelce v prvním poločase jsme v druhém dominovali, nedali jsme však několik šancí, do dalších nás nepustil tragický domácí pomezní ve spolupráci s hlavním, abychom dostali gól asi pět minut před koncem po ofsajdové pozici dvou domácích hráčů.

Naše mužstvo nastoupilo do utkání s cílem předvést mnohem lepší výkon než tomu bylo v uplynulých dvou ročnících a jednoznačně se mu to povedlo. Přežili jsme úvodní nápor domácích, kteří akce nedotáhli do zakončení nebo střely šly mimo. Některé ošemetné situace navíc bezpečně vyřešil brankář spolu s obranou. Postupně jsme se začali osmělovat, první akci zakončil J. Pavlík po rychlém brejku V. Batulky, jenže jeho volej šel mimo. Po chvíli jeho oblouček skončil na břevně domácí branky.

Zhruba v 25. minutě došlo hned ke dvěma klíčovým situacím utkání. Po dalším našem rychlém protiútoku se zranil V. Batulka. Chtěli jsme střídat, rozhodčí nechal pokračovat nesportovní rozehrání autu domácími hráči, následoval centr do šestnáctky a na zadní tyči zcela volný hráč skóroval. To naše hráče rozhodilo, začali protestovat a rozhodčí jim to spočítal. V té době posoudil několik situaci v náš neprospěch a ztráta koncentrace znamenala další gól v naší síti.

Tento stav hosty nedeprimoval, znovu se vrhli do útoku a aktivní hra se jim vyplatila. Nejprve ještě domácí brankář na brankové čáře odvrátil lob R. Fafejty, na hlavičku M. Klementa však už byl krátký. Po chvíli bylo srovnáno, R. Fafejta se uvolnil, vystřelil a na brankové čáře dorážel nabíhající M. Klement (ofsajd?). Jenže tím gólový účet prvního poločasu sečten ještě nebyl. Domácí útočník byl atakován v naší šestnáctce, teatrálně svůj pád doprovodil patřičným výkřikem a slaboučký rozhodčí Kuba ze středového kruhu nezaváhal. Penaltu domácí bezpečně proměnili. Dan Grafnetr však svou chybu předcházející pádu domácnícího útočníka napravil. Po vzorové kombinaci našeho mužstva na pravé straně si naběhl do šestnáctky soupeře na centr R. Fafejty a z voleje nekompromisně zavěsil.

V úvodu druhého poločasu jsme přežili vyloženou šancí domácích, kdy se útočník hrubým faulem zbavil D. Bičištěho, samozřejmě bez potrestáním sudím. Pak ale hřiště patřilo jednoznačně našemu týmu, který rozehrál báječné představení, bohužel bez gólového efektu. Navíc několik slibných akcí zastavil praporek domácího pomezního, který neexistující ofsajdy posuzoval z úrovně šestnáctky, i když většina akcí začínala na úrovni středového kruhu. V jednom případě zvedl praporek, i když náš hráč vybíhal z naší poloviny! A když praporek nezvedl, zasáhl soudce Kuba, který údajný ofsajd odpískal jak jinak než opět z kruhu.

A tak přišla asi 25. minuta druhé poločasu, kdy při vzájemné strkanici hráčů po vysokém míči upadl v naší šestnáctce opět stejný hráč domácí jako v prvním poločase, samozřejmě s příslušným srdcervoucím výkřikem, a rozhodčí Kuba vzdálený od situace nejméně 25 metrů znovu nezaváhal a nařídil pokutový kop. Domácí hráč vstřelil gól, jenže sudí nechal kop opakovat pro předchozí předčasné překročení úrovně šestnáctky Hříměždickými, a jiný hráč, domácí kapitán, nedal. Na hřišti opět zavládla nervozita, my jsme se oklepali dřív a vytvořili jsme si tři jasné šance, ve všech hlavní roli hrál J. Pavlík. Nejprve krásně našel R. Fafejtu, ten se řítil zcela sám na brankáře, který vyběhl a asi tři metry před vápnem našeho hráče nekompromisně srazil – jasný faul na červenou kartu! Kuba však vytáhl jen žlutou. Po chvíli běžel J. Pavlík spolu se střídajícím J. Listíkem na jednoho obránce, uvolnil se, ale místo přihrávky na zcela volného spoluhráče volil kličku na brankáře, který mu ji vystihl. Do třetice jsme běželi tři hráči na jednoho domácího obránce, J. Pavlík tentokrát volil místo přihrávky střelu, která ale šla vysoko nad branku.

Závěr už byl zcela v režii tragického rozhodčího Kuby. Domácí obránce poslal do naší šestnáctky centr, tam stáli dva hráči v ofsajdu, náš pomezní zvedl praporek, jenže sudí Kuba nechal hru pokračovat, jeden z nich míč hlavičkou poslal na šestnáctku k domácímu hráči a ten po zemi vstřelil čtvrtý gól. Ještě ale nebyl konec. My jsme mohli ještě vyrovnat, O. Fafejta nádherně zatočil trestný kop přes zeď, z brankáře udělal statistu, jenže hříměždický kapitán z brankové čáry míč odhlavičkoval do bezpečí a napravil tak svou chybu za neproměněnou penaltu.

Sestava: P. Haspekl – M. Poláček, J. Sauer, O. Fafejta,  D. Bičiště – M. Klement (72. J. Listík), Z. Matějka, J. Pavlík,  R. Sojka, D. Grafnetr – V. Batulka (26. R. Fafejta),

Branky: 33. 36,  M. Klement,  43. D. Grafnetr

Trenér Zdeněk Makovička: Další velmi dobrý výkon našeho mužstva, škoda, že nepřinesl body. Všichni hráči hráli na doraz, proto jejich výkon ohodnocuji opět devítkou! Ukazuje se, že v našich silách je hrát vyrovnaná utkání i s favority soutěže. To je první poučení z tohoto utkání. Bohužel jeho úrovni ani zdaleka neodpovídal výkon rozhodčího, který svými chybami nedal domácím obvyklých deset, ale nejméně třicet procent! Strávím ještě jeho posouzení pokutových kopů, ale to, jak vyhodnotil hrubý faul brankáře na R. Fafejtu a pak jak odlišně posuzoval mávání pomezních, je ostuda. Neudržel jsem se a od plic jsem mu to po zápase řekl. V prvním poločase jsem se snažil ještě naše některé hráče, kteří byli z jeho výkonu frustrováni, uklidňovat, bohužel v druhém jsem se také neudržel. Dalším poučením je to, jak je důležité mít silnou lavičku. Po zranění Víti Batulky do utkání naskočil R. Fafejta, který pak patřil k nejlepším hráčům. Já si navíc odnáším pro další práci poslední závěr, a to, že musíme nacvičovat na trénincích mnohem častěji nájezdy 2 na 1 nebo 3 na 1. Bohužel nezvládnutí těchto situací rozhodlo o výsledku nejen v Hříměždicích, ale také, jak mám informace, proti Zduchovicím. 

Zpět