TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Hra lepší výsledku

13.08.2012 13:09

Další přípravné utkání jsme odehráli se Starou Hutí. I když jsme po většinu zápasu měli míč na svých kopačkách, vytvářeli jsme si šance, nakonec jsme odešli poraženi 2-4.

Úvod ještě patřil hostům, kteří těsně po zahájení zmařili jednu šanci. Když pak J. Vitásek zneškodnil i dalekonosnou střelu, začali jsme se prosazovat svou kombinační hrou, jenže jsme zahazovali jednu šanci za druhou. K tomu jsme trefili třikrát konstrukci branky hostů! F. Šusta sám před brankářem mířil jen do tyče, J. Rákosník dělovkou z dobrých 25 metrů do břevna a R. Sojka opět do tyče. A tak přišla chyba J. Rákosníka, který místo přihrávky šel před vlastním vápnem do kličky, o míč ho obral střídající hráč a bylo to 0-1. Dál jsme pokračovali v líbivé hře a po řadě dalších nevyužitých příležitostí se konečně trefil R. Fafejta. Jenže hbitý mladý útočník St. Hutě, mimochodem její daleko nejlepší hráč, přetlačil těsně před přestávkou naši stoperskou dvojici a bylo to 1-2.

Ve druhém poločase se už tak dobrý fotbal nehrál, my jsme se sice tlačili do útoku, ale naše převaha byla stále bezzubá, stejně jako oba trenéři. Zapomínali jsme přitom na zadní vrátka, což bylo vodou na mlýn pro hru zmíněného mladíka, který často předběhl naše obránce, naštěstí několik jasných příležitostí nevyužil. Jenže přišla chyba R. Sojky a už to bylo 1-3. Naše hra se pak zlepšila, hrálo se prakticky na jednu bránu, jenže se nám podařilo vstřelit jen jeden gól, opět R. Fafejtou. A když jsme nastřeili po další šanci jen tyčku, přišlo v poslední minutě nedorozumění mezi P. Sabonem a J. Vitáskem a zmiňovaný hráč dovršil svůj hatrick.

Branky: 33., 76. R. Fafejta

Sestava:Vitásek - Sojka, Rákosník (75. Zamrazil), Zamrazil (60. R. Fafejta), Pejla - Šusta, Pazderka, Holobrada, Plíva - R. Fafejta (46. L. Černý), Sabon

Trenér Makovička: To, co naši hráči zahodili zejména v prvním poločase, bylo až neuvěřitelné, stejně jako mladý útočník soupeře v druhém poločase. Místo toho, abychom šli do jasného vedení, dostaneme hloupý gól. Hru jsme pak vytáhli, což samozřejmě soupeři s ohledem na kvality a rychlost v článku zmiňovaného hráče vyhovovalo. Osobně dávám na stejnou úroveň chyby obrany i útoku, tentokrát si hráči něměli co vyčítat. Na druhou stranu musím pochválit střed naší zálohy, která rozdávala pěkné míče do stran, bohužel řadu centrů jsme nedokázali využít, i když tam zakončení bylo, ale darebné. To by nás zejména v mistrácích mohlo mrzet! Kaňkou je zranění P. Zamrazila, kterému v závěru po souboji spadl nešťastně na ruku hostující hráč. Diagnóza? Zlomená člunková kost v záprstí a sádra na 12 týdnů, takže pro podzim jsme ztratili dalšího hráče!       

Zpět