TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Hra lepší výsledků

07.02.2011 08:12

Naše mužstvo, resp. oba týmy, mají za sebou první část zimního turnaje ve Střešovicích. Nakonec jsme ze základní skupiny nepostoupili, možná i proto, že jsme vystřídali prakticky všechny hráče, které máme k dispozici.

"Tento turnaj jsme vzali jako přípravu pro obě mužstva, to znamená jak pro áčko, tak i béčko," říká trenér mužstva Z. Makovička. "Celkem se v pěti utkáních vystřídalo 26 lidí, tzn. podstatná část našeho kádru. Nemá cenu spekulovat, zda bychom postoupili, kdybychom nastupovali v každém zápase v nejsilnější sestavě, opakuji, to nebylo naším záměrem. Ostatně, také ve skupině o sedmé až dvanácté místo jsou silná mužstva a stále je o co hrát."

A jak je trenér spokojený s dosavadním průběhem turnaje? "Musím říci, že hra byla lepší než výsledky." odpověděl. "Zejména proti oběma domácím velmi posíleným mužstvům jsme odehráli kvalitní utkání. Také proti V. Přílepům záhrála naše mírně posílená rezerva dobře. Horší už to bylo proti Krňanům, kdy nastoupil kombinovaný tým. V něm jsme nezvládli především druhý poločas. Proti Smíchovu nastoupilo prakticky celé béčko, výsledek 3-1 jsme měli jednoznačně udržet. Překvapilo mě, že nás soupeř přehrál v závěru v deseti. To není dobrá vizika pro tyto hráče. Když se ale podívám, kdo z nich chodí pravidelně trénovat, tak se už ale tolik divit nemůžeme. V závěru utkání řada z nich doslova šlapala vodu a to někteří hráli jen poločas! Ani na této úrovni se fotbal hrát bez fyzičky zkrátka nedá. Je na každém hráči, zda si to uvědomí nebo ne."

Naše první mužstvo odehrálo tuto sobotu utkání navíc. Po půl roce se střetlo s dorostem Dobříše, který po podzimu vede krajský přebor. Vloni v létě jsme se stejnými hráči prohráli 2-9, tentokrát utkání skončilo smírně 2-2. Co na to trenér? "Utkání sice poznamenal silný vítr, s předvedenou hrou však musím být spokojený," odvětil. " Bylo to utkání, s kterým jsem původně nepočítal, jsem ale rád, že se uskutečnilo. Na rozdíl od hráčů béčka většina áčkařů chodí trénovat poctivě a na projevu jejich hry to je znát čím dál tím více. Potěšilo mě především to, že jsme domácímu týmu stačili fyzicky celý zápas a navíc jsme předvedli několik výborných akcí, škoda jen té koncovky. Klidně jsme mohli i vyhrát!"

A jaký bude další program našich mužstev? "Tento víkend se rozdělíme," předestírá plán Z. Makovička. "Zhruba půlka odjede na soustředění na Šumavu, druhá část odehraje pod vedením M. Kočího další utkání zimního turnaje ve Střešovicích s Olympem Praha. Do dalších dvou utkání už budu nasazovat především hráče prvního mužstva doplněné o lidí z béčka, kteří budou na soustředění. Pokud bude počasí jako je nyní, budeme moci trénovat už v Hraštici na trávě. Je také možné, že na trávě odehrajeme utkání dříve než v březnu. To bude záležet na počasí, kterému náš další program přizpůsobíme. 

 

Zpět