TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Hra lepší než výsledky

13.09.2010 14:12

Charakteristickým znakem tohoto kola bylo pro naše mužstva to, že výsledky výrazně zaostaly za předvedenou hrou. Platí to zejména o našem prvním mužstvu. Bylo až neuvěřitelné, jak dobře rozehrané utkání se pro jeho hráče obrátilo a změnilo se vlastně v černou můru.

"V minulosti jsem hráčům často vyčítal, že k podobným obratům přispěli netaktickým pojetím, říkám tomu, že začnou hrát hurá fotbal," řekl nám Z. Makovička. "Všichni se cpou dopředu bez ohledu na reálné nebezpečí, které u každého soupeře logicky hrozí. Tentokrát to bohužel bylo úplně jinak. Soupeři jsme vlastně všechny góly darovali po našich individuálních chybách ve chvílích, kdy jsme utkání kontrolovali. Ani nevím například proč Pavel Sochor výš nevyskočil, jestli proto, že o hráči za sebou nevěděl, nebo prostě proto, že to ani výš neumí."

Bohužel na rozdíl od Krásné Hory nás v pravou chvíli nepodržel ani brankář. "Určitě se oba trestňáky daly chytit," pokračuje Z. Makovička a dodává: "Byl jsem takřka v šoku, když jsem viděl, v jakých kopačkách Zdeněk nastupuje, obalené lepící páskou, aby se mu nerozpadly! Není divu, že pak nemá patřičnou stabilitu, jak se to stalo při druhém gólu. A třetí gól? To, že se špatně postaví za zeď, bych od tak zkušeného brankáře nečekal! Je pravda, že pak chytil dva, tři samostané nájezdy, jenže to už bylo v době, kdy psychika hráčů byla dost nalomená a vlastně nic to neřešilo."

Do průběhu utkání výrazným způsobem zasáhl pomezní Marek, když upozornil hlavního rozhodčího na údajnou ruku střelce našeho vyrovnávacího gólu, který posléze nebyl uznán. "Nemám slov k jeho výroku. Všichni viděli, že odkopnutý míč trefil Honzu Pavlíka do holeně, od které se odrazil a vlastně tak náhodou zapadl do branky. Kdyby měl Honza hrát rukou, musel by ležet! Ani domácí hráči neprotestovali, protože věděli, že gól byl regulérní! Pochopím, když se někdo umávne a špatně posoudí ofsajd, jak jsme svědky u televizních přenosů, to se stane i mnohem zkušenějším arbitrům. Ale proč pan Marek rozhodl tak, jak rozhodl, to opravdu nevím."

V závěru jsme mohutně dotahovali, bohužel bylo už pozdě. "Musím před hráči smeknout, zdá se, že charakter mužstva se mění. I za stavu 2-5 v náš neprospěch se snažili s výsledkem něco udělat a málem se jim podařilo vyrovnat. Není to přitom tak dávno, kdy se za podobných situací rozhádali jak koně, takže gólový příděl byl ještě vyšší. Jako trenér jsem spokojen s předvedenou hrou, ale i fyzickou připraveností. Věděl jsem, že někteří ač silně nachlazeni nastoupili a stejně jako ostatní nechali na hřišti doslova všechny síly. To je velká deviza! Tentokrát to nestačilo, příště to ale určitě vyjde!"

Také béčko svou hrou zanechalo podle slov domácích funkcionářů ve Vysokém Chlumci velmi dobrý dojem. "Také mně se výkon mužstva líbil, určitě si tři body zasloužilo. Jenže fotbal nemá logiku, takže nakonec došlo k dělbě bodů. Hráči tentokrát vydrželi s dechem déle a to se projevilo. Jsem rád, že se rýsuje kostra týmu, na které bude možné v budoucnu stavět. Výkonem mě zaujal především O. Měchura, právě pro něho a další mladé hráče jsme béčko zakládali. Doufám, že se k němu co se týká přístupu k tréninku i k zápasům přidají další hráči. Za výkon v Chlumci jsem Ondru nominoval za nemocného P. Kardinála do Dušník a ani tam nezklamal!" 

Zpět