TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Fotbal hrajeme na třetiny

25.09.2011 22:17

Tři části se zcela odlišným průběhem mělo naše utkání s Rosovicemi. Jestliže v první a třetí jsme dominovali, v každé jsme vstřelili po dvou brankách, v prostřední jsme úplně propadli a nachali si dát hned čtyři góly. Proto jsme také našemu soupeři doslova darovali remízu.

Hned od úvodního hvizdu tentokrát velmi dobrého rozhodčího Máši jsme převzali iniciativu, dobře se pohybovali a také své akce zakončovali. Neuplynuly ani dvě minuty, k odraženému míči se dostal J. Oktávec a střelou pod břevno svou slabší levou nohou dostal naše mužstvo do vedení. Po chvíli se uvolnil J. Pavlík a opět levačkou nastřelil břevno. Poté si na perfektně kopnutý roh naběhl O. Fafejta, nikým neatakovaný však na malém vápně míč hlavou netrefil. Na 2-0 jsme zvýšili po autovém vhazování, O. Fafejta míč sklepl na J. Oktávce, ten podél branky přihrál na zadní tyč, kde míč do sítě uklidil osamocený J. Pavlík. Dál jsem produkovali líbivý fotbal, jenže jsme v koncovce už tak úspěšní nebyli.

Z pohody nás vytrhla nenápadná akce soupeře, nepříliš nebezpečný centr chtěl odvrátit náš nejzkušenější hráč P. Burian, kiksnul ale, netrefil míč, který se mu pod tělem odrazil na ruku. Jasná penalta! Tu proměnil J. Grafnetr, bratr našeho hráče. Tento okamžik jakoby zmrazil domácí fotbalisty, přestali běhat, začali hrát neuvěřitelně pasivně a výsledkem byla druhá branka v naší síti. Ještě před tím však po rohu P. Burian chtěl odčinit svou chybu, naběhl si na centr, jenže jeho hlavička z malého vápna šla do země, od které se odrazil nad branku do zámezí.

Druhý poločas jsem sice začali aktivněji, ale stále bez kvality první třetiny. Soupeř zalezl na svou půlku, čekal na naše chyby a ty bohužel přišly. Už proto, že jsem hráli pomalu, dozadu, chyběl moment překvapení. Nejprve po chybě opět P. Buriana utekl J. Grafnetr a tvrdou střelou nedal našemu brankáři šanci. Neuplynulo ani pět minut a prohrávali jsme dokonce o dvě branky. Už se zdálo, že P. Kardinál protiútok soupeře odvrátí, jenže si nešťastně stoupl na míč, ten se odrazil k hráči Rosovic, který překvapivou střelou k přední tyči zvýšil na 2-4 pro hosty.

Poslední půlhodinu jsme opět dominovali. Signál k tomu dala utěšená střela J. Oktávce z dobrých 25 metrů, která vymetla horní levý roh soupeřovy branky. Na tu se pak valil jeden útok za druhým, hosté doslova únavou šplapali vodu, až se nám nakonec podařilo po rohu P. Plívy a hlavičce P. Buriana vyrovnat.

Branky: J. Oktávec 2, J. Pavlík, P. Burian

Sestava: J. Vitásek - R. Sojka (80. F. Šusta), P. Burian, P. Kardinál, L. Černý - M. Klement (62. P. Plíva), J. Oktávec, P. Sabon, O. Nemét (76. R. Fafejta) - J. Pavlík, O. Fafejta.

Zpět