TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Festival zahozených šancí

24.10.2010 21:24

Přesto, že naše mužstvo bylo v utkání se St. Hutí lepším týmem, vypracovalo si i více gólových příležitostí, dlouho byl výsledek na vážkách. O výsledku nakonec rozhodl rohový kop, po jehož zahrání nám vítězství přinesla hlavička M. Klementa.

Bez nemocného P. Sochora a stále zraněného O. Fafejty, zato s P. Burianem v sestavě jsme v úvodu utkání byli svědky tlaku domácího mužstva, který jim však nic kromě několika nepřesných střel nepřinesl. Signálem k vyšší aktivitě našeho mužstva byla chyba domácí obrany asi v 15. minutě utkání, když stoperovi vypíchl míč P. Sabon a řítil se sám na domácí branku, jenže jeho střela jen trefila domácího gólmana. Lepší pohyblivostí jsme se dostávali více do hry, jenže ani jedna naše akce neskončila kýženým gólem. Nejblíž k tomu měl zejména J. Oktávec, který rovněž postupoval sám na huťskou branku, jenže brankář mu jeho koloběžku nezbaštil a pádem pod nohy zabránil jisté brance. Po chvili se opět vyznamenal, když zázračně vykopl z brankové čáry nohou hlavičku M. Klementa. Závěr poločasu patřil opět domácím, kteří se také v jednom případě dostali do brejkové situace, jenže J. Vitásek pádem pod nohy domácího útočníka zabránil míči cestě do sítě. 

V druhém poločase pokračoval festival zahozených šancí. V úvodu jsme opět byli jednoznačně lepším týmem, do tutovky se nejprve dostal J. Pavlík, kterému jeho střelu pod břevno vyrazil domácí brankář. Tisíciprocentí šanci pak promarnil P. Pazderka, kterého v malém vápně našel J. Pavlík. Na Petra zívala prázdná branka, jenže lehký míč netrefil a k úžasu všech mu prošel mezi nohama a odtud do bezpečí.

To se na našem mužstvu podepsalo, polevilo a naopak domácí opět začali zlobit. Měli jsme i štěstí, když dalekonosná střele nejlepšího hráče Hutě Poláčka trefila jen břevno naší branky. A když J. Vitásek vytáhl ze svého arzenálu zázračný zákrok, když po rohu vyrazil hlavičku stejného hráče, znovu jsme zabrali a výsledek konečně přišel. K zahrání rohového kopu se postavil J. Pavlík, míč prošel přes celou bránu na zadní tyč, kam si naběhl M. Klement a jeho střela hlavou si našla skulinu mezi rukou brankáře a tyčkou. 

Závěr utkání  jsme si už pohlídali, i když domácí tým se mocně snažil alespoň o vyrovnání. Z tlaku ale opět nic nevytěžil, naopak musel se obávat našich rychlých kontrů. Nejkrásnější přitom předvedl L. Černý, který na našem vápně převzal míč, prošel přes čtyři hráče až k šestnátce soupeře, jenže v rozhodujícím okamžiku si míč předkopl více než bylo třeba, domácí brankář skvěle vyběhl, takže střelu na dlouhou nohu Marcelovi vyrazil mimo branku.

Branka: 75. M. Klement

Sestava: J. Vitásek - R. Sojka,  P. Burian, P. Kardinál, L. Černý - M. Klement, P. Sabon, P. Pazderka (78. M. Jiráň), J. Oktávec, P. Plíva (61. M. Stupal) - J. Pavlík  

Zpět