TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Dva zcela odlišné poločasy

04.09.2011 21:44

Jestliže v prvním poločase v derby s rezervou Nového Knína jsme jasně dominovali a zaslouženě šli do vedení, ve druhém jsme nepochopitelně pustili až do té doby bezzubé hosty do utkání, když jsme je těsně po přestávce nechali vyrovnat. Kalich hořkosti jsme pak vypili až do dna, když nás popravil asi čtvrthodinu před koncem ze dvou perfektně zahraných trestných kopů K. Rada.

Stále nekompletní, tentokrát chyběl vedle P. Buriana i O. Fafejta (J. Pavlík seděl alespoň na lavičce), jsme začali zvolna, soupeř byl aktivnější, jenže jeho snaha končila před šestnáctkou. Postupně jsme začali přebírat inciativu a výsledkem byl gól v síti soupeře, když po rohovém kopu zahraném P. Plívou se trefil s pomocí obránce J. Oktávec. Od té chvíle jsme svého soupeře jasně předčili a vytvářeli jsme si šanci za šancí, jenže jsme ani jednu neproměnili. Nejprve střílel z hranice šestnáctky M. Stupal, jeho střela ale jen těsně minula pravou tyč knínské branky. Po chvíli po skvěle zahraném trestném kopu M. Klementem hlavičkoval zcela osamocený a nikým neatakovaný P. Sabon, avšak jeho střela šla ani ne z deseti metrů nad branku hostů. Poté běžel do nadějné pozice M. Slavík, místo střely však volil kličku a hosté jeho akci zablokovali. Těsně před přestávkou jsme zahrávali z hranice vápna trestný kop, střela P. Plívy šla ale jen těsně nad. 

Místo bezpečného vedení jsme nastoupili do druhého poločasu jen s jednogólovým náskokem, který, jak se později ukázalo, byl zcela nedostatečný. Druhé dějství jsme začali zakřiknutě, bez důrazu a výsledkem byla neuznaná branka pro ofsajd střílejícího hráče. To nás nevarovalo, dál jsme pokračovali v nepřesnostech a vyrovnání jsme hostům doslova darovali jako na podnose. Po nepřesné přihrávce na vlastní polovině se míče zmocnil na levé straně hráč hostů Patetl, přihrávkou pod sebe vybídl ke střele F. Kuklu a ten z první trefil vzdálený horní roh naší branky. Naše hra začalo být chaotická, na náhodu, většinou jsme volili nakopávané míče, které ale byly velmi nepřesné. Přesto jsme opět mohli jít do vedení, po trestném kopu a dorážce J. Oktávce zachraňoval na brankové čáře hostující gólman.

Poslední dvacetiminutovka byla pro naše mužstvo jak černý sen. V té době se ukázalo, jak nám oba vysocí stopeři chybějí. Soupeř totiž volil dlouhé nakopávané míče, které naši obránci nechávali dopadnout, místo toho, aby je odhlavičkovali. Míč tak dostal značný odskok, čehož dvakrát využil rychlý hráč N. Knína Patetl. Naši obránci si k jeho zastavení pomohli faulem, vždy na levé polovině našeho vápna. A z tohoto místa, které bylo mimochodem takřka identické s tím, z kterého jsme na konci prvního poločasu kopaly P. Plivou trestňák my, se K. Rada obvykle nemýlí. A bylo pro něj i tentokrát lahůdkou po utěšených střelách jednou trefit pravý horní roh a podruhé levý horní roh naší branky. A tak hosté si za výkon v druhém poločase odvezli velmi cenné tři body.

Sestava: J. Vitásek - R. Sojka (80. F. Šusta), P. Kardinál, P. Sabon, L. Černý - M. Klement (75. O. Měchura), J. Oktávec, P. Pazderka, P. Plíva - M. Slavík (76. J. Pavlík),  M. Stupal

Branka: 24. J. Oktávec

  

Zpět