TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Duel posledních jsme zvládli

16.10.2011 22:22

Toto kolo svedlo k vzájemnému duelu dvě dosud v tabulce nejhorší mužstva. I když šlo o velmi důležité utkání, po většinu času se hrál velmi dobrý fotbal. Nakonec jsme ho lépe zvládli my, když domácí tým měl více příležitostí v prvním, my pak v druhém poločase, přičemž o výsledku jsme rozhodli díky dvěma krásným gólům.

Do utkání jsme vstoupili dobře, lépe jsme se pohybovali, kombinovali a také nám patřila první šance utkání, jenže ani R. Fafejta, ani dorážející P. Plíva nedali. Domácí tým se rozehrával pomaleji, k vyšší aktivitě mu nahrála série rohových kopů asi po čtvrt hodině hry, kdy nám jeho hráči zle zatápěli. Naštěstí J. Vitásek měl opět svůj den a dvě těžké střely vyrazil do bezpečí. A když už byl překonán, zastoupil ho na brankové čáře M. Klement, který tak zabránil asi největší šanci domácích. My jsme ještě do poločasu mohli udělat záznam do gólového zápisu utkání, jenže hlavička P. Buriana šla po rohovém kopu P. Plívy jen těsně nad břevno domácí svatyně.

V druhém poločase jsme už byli lepším týmem, přihrávky častěji nacházely adresáta a výsledkem byla první branka utkání. Domácí gólman chybně odehrál míč, ten se dostal k M. Klementovi, který udělal dva tři kroky, z hranice šestnáctky vystřelil a jeho přízemní střela našla pravý dolní roh domácí branky. Obecnice se pak snažila o vyrovnání, jenže na jejích hráčích byla patrná stále více únava, volili dlouhé nakopávané míče, s kterými jsme poradili. My jsme vyráželi k rychlým brejkům, až se nám jeden z nich podařilo zúročit. P. Plíva křížnou přihrávkou vyzval k úniku na pravém křídle O. Měchuru, ten udělal ze svého strážce statistu, utekl mu, jeho centr našel v malém vápně J. Pavlíka, který v pádu střelou do protipohybu obecnického brankáře rozhodl utkání. V závěru jsme si výsledek pohlídali a připsali si tak tři velmi důležité body.

Branky: 59. M. Klement, 74. J. Pavlík

Sestava: j. Vitásek - R. Sojka, P. Burian, P. Sabon, L. Černý - O. Měchura, M. Klement, O. Német (84. M. Jiráň), P. Plíva, R. Fafejta, J. Pavlík (79. F. Šusta) 

Zpět