TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Dublovice B - Malá Hraštice 1 : 3 (1 : 3

24.06.2010 12:57

(17. kolo)

Naše mužstvo v úspěšném vstupu do jara pokračuje. Tento víkend zvládlo velmi důležité utkání v Dublovicích, kde jsme porazili domácí rezervu 3-1. Po většinu utkání jsme byli lepším týmem, vydařil se nám zejména první poločas, kdy jsme si vytvořili dvoubrankový náskok, který jsme do konce zápasu udrželi.

Utkání jsme začali aktivně a hned po prvním útoku domácích jsme udeřili. Na levém křídle se uvolnil náš nejlepší hráč utkání J. Pavlík, krásným centrem našel hlavu M. Klementa, který nezaváhal, takže jsme už ve druhé minutě vedli 1-0. Dál jsme pokračovali v aktivní hře, při další šanci domácí obránce odvrátil v poslední chvíli z brankové čáry před dorážejícím M. Stupadlem. Pak ale přišla naše chyba po autovém vhazování, ztráta míče, následoval rychlý protiútok domácích přes námi nepokrytý střed hřiště, chytré zakončení a bylo srovnáno. To se psala teprve sedmá minuta.

Naše mužstvo vyrovnání do kolen nesrazilo, naopak dál jsme pokračovali v kombinační hře, což přineslo brzo naše vedení. Ještě před tím jsme ale zazdili další šanci, když M. Poláček dlouhým centrem našel J. Pavlíka, který obešel dva domácí obránce a centrem od brankové čáry vyzval ke skórování M. Stupala, jenže jeho hlavička těsně minula levou tyč domácí branky. V patnácté minutě jsme zahrávali zleva J. Pavlíkem roh, tentokrát jsme už úspěšní byli. Centr se snesl na hlavu O. Fafejty a ten podruhé rozvlnil síť v domácí brance. Až dokonce prvního poločasu jsme domácí nepustili pořádně k naší brance, naopak dublovická obrana byla v jednom ohni, jenže jsme zahazovali jednu šanci za druhou. Postupně se netrefili O. Fafejta, J. Oktávec a P. Pazderka. Až J. Pavlík završil svůj báječný výkon pěkným gólem, takže jsme do kabin šli zaslouženě s dvoubrankovým vedením.

Druhý poločas mohl začít stejně jako ten první. Jenže O. Fafejta hned v první minutě neproměnil sám před brankářem pěkný centr M. Klementa. V zahazování tutovek jsme pokračovali i nadále, znovu se netrefili O. Fafejta, P. Pazderka, M. Stupal a střídající L. Černý, takže skóre se neměnilo. Domácí se teprve v závěru utkání dostali do hry, snažili se překonat naší obranu nakopávanými míči, několikrát se jim to i povedlo, jenže s koncovkou byli na štíru a až na jednu výjimku, když J. Vitásek vytáhl střelu domácích na tyč, nás prakticky neohrozili. Výhra v Dublovicích tak znamená náš postup ze samého dna tabulky až na desáté místo.

Branky: 2. M. Klement, 15. O. Fafejta, 36. J. Pavlík

Sestava: J. Vitásek – R. Sojka, M. Poláček, P. Kardinál, J. Pospíšil  - M. Klement, J. Oktávec, (63. L. Černý), P. Pazderka, J. Pavlík (86. Vl. Kardinál) – M. Stupal, O. Fafejta

Z: Makovička: Zasloužené vítězství, které mohlo klidně skončit s dvouciferným skórem. Po většinu utkání jsme byli jasně lepším mužstvem. Právě koncovka je ale to, co mě po tomto utkání trochu trápí. Procento proměněných šancí mělo být jednoznačně vyšší. To by se ve vyrovnanějších utkáních mohlo vymstít. Tentokrát selhalo více střelců, musíme na tom zapracovat. Je to ale také o klidu, přílišné chtění je často na škodu. Obrana pracovala až na výjimky velmi dobře, ale bohužel nepřesná rozehrávka některých obránců, zejména v závěru, naše akce zastavovala dřív, než mohly začít, takže domácí ke konci kousali. Ale zvládli jsme to, a to se v takových utkáních cení.

Znovu se musím vrátit k úloze jednotlivých hráčů. Potřebuji nejet ty, kteří jsou v základní sestavě, ale i všechny náhradníky, tedy i ty, kteří hrají jen dvě tři minuty nebo nenastoupí vůbec. Musí být trpěliví, každý dostane příležitost, jenže nyní jde o hodně, tak hrají především ti, kteří mají vyšší výkonnost nebo jsou zkušenější. Ale může přijít zranění, absence kvůli práci atd. a jejich šance přijde, o tom je mohu ubezpečit! Bude záležet jen na nich, jak se s ní vypořádají. Nejhorší by bylo, kdyby se urazili ať už proto, že hrají málo nebo jsou brzo střídáni. Kádr máme široký proto, abychom se vyvarovali ještě na podzim častého jevu, když chybělo i osm hráčů!

Máme za sebou dobrý úvod, nesmíme se však uspokojit. Opakuji, tento tým má navíc, vyšších met můžeme ale dosáhnout jen poctivou prací tak, jako tomu bylo v prvních dvou jarních utkáních

Zpět