Druhá jarní prohra

04.06.2012 07:08

Po řadě týdnů přišla na nádherném hřišti v Milině teprve druhá jarní prohra. Domácí mužstvo vyhrálo zaslouženě 2-0, když bylo především důraznější v obou šestnáctkách.

Do Milína jsme vyjížděli v jedenácti hráčích díky dvěma neomluveným neúčastem, na poslední chvíli jsme proto sehnali alespoň dva lidi z béčka na střídání. Jenže i tak základní sestava byla dost slepená. "Už opravdu meleme z posledního," řekl nám trenér Z. Makovička. "Navíc vedle sedmi dlouhodobě zraněných hráčů chyběli v Milíně proti základní sestavě s Krásnou Horou další tři. Přesto si myslím, že jsme ostudu rozhodně neudělali a zejména ve druhém poločase jsme domácím zle zatápěli díky skvělé fyzičce většiny našich hráčů. Bohužel chyběl větší důraz a hlavně muška při střelbě. Přiznám se, že jsem čekal, že odpadneme dřív, série utkání bez prohry včetně zápasu s nově se rodící rezervou Nové Vsi mě fakt velice mile překvapila. Mužstvo se stmelilo, každý nový hráč v sestavě chytil příležitost za pačesy, což bylo rozhodující pro takovu sérii. Teď jde o to zvládnout ještě dva zbývající zápasy, pak odpočinout a v létě nastoupit do přípravy v co nejvyšším počtu lidí, abychom na výkony z jara navázali."

Od začátku byli domácí aktivnějším mužstvem, naštěstí byli na štíru s koncovkou, jejich střely z bezprostřední vzdálenosti ve dvou případech uctivě minuly naši branku, v jednom případě skvěle zásáhl brankář. Ale ani my jsme se nenechali zahanbit. Brankáře Milína překvapila zejména tvrdá střela M. Durdila z velkého úhlu, kterou si málem srazil do vlastní branky. Dobře jsme kombinovali ve středu pole, jakmile jsme se ale dostali před šestnáctku, naši hráči většinou volili střely ze střední vzdálenosti, kterým ovšem chyběla razance i směr. I když jsme za celé utkání takto vystřeli snad patnáctkrát, jen o jedné střele se dá říci, že měla patřičnou úroveň. To P. Sabon, který nastoupil se sebezapřením se zraněným ramenem, vyprášil rukavice milínského brankáře. Bohužel naši útočníci nedobíhali, takže gólman měl dost času na pacifikaci míče na druhý pokus.

První gól jsme dostali těsně před přestávkou, kdy právě Patrik tentokrát volil před šestnáctkou domácích průnik přes tři hráče, následovala ztráta míče, rychlý brejk obou útočníků na naše dva obránce a rázem to bylo 1-0. Úvod druhého poločasu ale jednoznačně patřil nám, na dlouhé minuty jsme milínským hráčům takřka nepůjčili míč, jenže opět jen v poli, před domácí brankou jsme byli málo nebezpeční. Znovu jsme vyslalili na domácí svatyni řadu střel, jenže ani o jediné nelze říci, že by byla alespoň trochu nebezpečná. V době našeho největšího tlaku se z něho domácí hráči dvakrát vymanili, poprvé ještě nedali, podruhé už ano. Zápas se už pak dohrával dá se říci z povinnosti. Co ale zaujalo, bylo to, že domácí hráči padali v závěru jeden za druhým v křečích, naši lepší fyzické kondice však využít alespoň ke snížení nedokázali.

Sestava: Vitásek - Šusta, Sabon, Klement, Plíva - Oktávec (74. Křivonoska), Durdil, Pazderka, Jiráň (61. Pospíšil) - Pavlík, R. Fafejta