TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Doma vítězně

31.03.2014 19:23

V prvním jarním domácím utkání jsme přivítali soupeře z Nečíni.Po minulém zápase s tímto soupeřem ve kterém skóre připomínalo spíše hokej než fotbal (7:5) jsme věděli,že nás čeká další těžký soupeř.

Ale v průběhu celého zápasu jsme byli lepším týmem na hřišti.V podstatě jen na začátku zápasu se hosté dostali do dvou nepříjemných standardních situací,ale nic převratného z nich nevytěžili.Naopak hostující obraně dělal problémy zejména T. Černý a J.Pavlík.Náš tlak tak byl jednoznačný,hráči chtěli ukázat svou odhodlanost zvítězit.Utkání kontrolovali,ale v zakončení se až tak nedařilo.

První gól tak padl v 25 minutě po odpískané ruce ve vápně hostí.K exekuci se postavil J.Oktávec a s přehledem penaltu proměnil.Hned v zápětí mohlo skóre narůst po krásné akci T.Černého – J.Pavlíka který nahrál do gólové příležitosti J.Blatnickému,ale toho na brankové čáře vychytal hostující golman.Tlak tímto ale nekončil a v poslední minutě po standardní situací měl další gól na hlavě O.Fafejta,ale z malého vápna orazítkoval jen pravou tyč.

Po změně stran jsme se přeci jen dočkali když po ataku T.Černého udělal hostující obránce chybu.T.Černý vybojovaný míč přihrál J.Pavlíkovi a ten přesnou přihrávkou našel osamoceného J.Blatnického a ten v našem dresu zaznamenal první a zasloužený gól.Zdálo se,že zápas se dohraje v klidném tempu kdy hosté byli spíše smířeni s tímto stavem.Bohužel po jedné z mála situací před naší brankou a zmatku,míč nešťastně odkopl O.Fafejta jen k soupeři a ten pohotovou střelou snížil stav utkání.Hosty to trochu dostalo z letargie a přispělo k tomu i z cela zbytečné vyloučení L.Černého po druhé žluté a hlavně zbytečné kartě.To hosty ještě více motivovalo ke srovnání skoré.Jejich mírný tlak však po necelých 10 minutách polevil,když byl také po druhé žluté kartě vyloučen i hostující obránce.Zápase se tímto momentem vrátil do klidného stavu a naši hráči si tento stav již pohlídali.Po celý zápas jsme byli objektivně lepším mužstvem a zaslouženě jsme tedy vybojovali 3 důležité body.

 

 

M. Hraštice - Nečín 2:1 (1:0)

Sestava : Vitásek - L. Černý, Sabon, Fafejta, Petřina - Oktávec (79. Kardinál), Pazderka (70. Měchura), Kukla, Blatnický - Pavlík (89. Sojka), T. Černý (68. Jiráň).

Branky: 25.Oktávec, 59.Blatnický

ČK. 75. Černý L.

 

Zpět