TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Nejúspěšnější rok

01.11.2010 16:09

Z pěti utkání, která naše A-mužstvo doma na podzim až dosud odehrálo, získalo už 13 bodů. Přičteme-li k tomu i deset bodů ze hřišť soupeřů, výsledkem je 23 bodů a stále druhé místo v tabulce. Spolu s jarní částí soutěže jsme tak získali už 45 bodů. Překonáme za letošní rok 50 bodů? Na to jsme zeptali trenéra áčka Z. Makovičky.

"Před námi jsou ještě dvě utkání, vše máme ve svých rukách," řekl. "Je to ale ošidné. Na první pohled hrajeme se slabšími mužstvy než tomu bylo v posledních pěti kolech, mohlo by se proto říci, že určitě ano. Ale vím, že podcenit soupeře v těchto soutěžích je zcela běžné, navíc v Dublovicích hrajeme v neděli a poměrně brzo po obědě, na což naši hráči nejsou příliš zvyklí. Osobně mám rád výzvy, věřím svému mužstvu a jsem přesvědčen, že ještě šest bodů do tabulky získáme. Byl by to tak nejúspěšnější rok za dobu, co toto mužstvo vedu. Ale jsem oběma nohama na zemi a věřím, že tomu tak je i u hráčů."

Naše mužstvo v posledních utkáních neztrácí, neztrácí ale ani naši bezprostřední soupeři, tedy N. Knín B a Mokrovraty. "Mužstvo z N. Knína je pro mě stále největším favoritem soutěže," pokračuje trenér. "Ostatně v Kníně se jasně hovoří o postupu. Samozřejmě, že sleduji výsledky soupeřů, ale všech. Vím například, že právě rezerva Dublovic všechny své body na podzim získala doma, proto chci hráče na tuto skutečnost upozornit. Pro naše sousedy z Knína mluví především širší zázemí, kvalitní starší hráči a také dravé mládí. Tuto neděli dopoledne se na ně pojedu podívat do Dušník. Rozhodně ale nechceme nic vzdát bez boje. Jsem přesvědčen, že se vše rozhodne až na jaře!" 

Všimli jsme si, že od doby, co chytá J. Vitásek, jsme neprohráli. V sedmi utkáních jsme získali 17 bodů za pět výher a dvě remízy a dostali jen čtyři góly, dva od Obor a po jednom od N. Knína a nyní Hříměždic. "To jen potvrzuje moje slova o možnosti podcenění, dva góly jsme dostali od nejslabšího mužstva soutěže, a to doma!" dodává Z. Makovička. "Uvedené údaje ale jasně hovoří o tom, jak jsme zkvalitnili obranou fázi. Myslím, že to platí už od počátku soutěže, nepovedlo se nám, co se týká obrany, jen utkání v Dušníkách. Co se týká Honzy, jako brankář to nemá jednoduché, není v takové pernamenci jako tomu bylo například na jaře, ale vždy naše mužstvo v pravou chvíli podrží. Teď například při šanci nejlepšího střelce soutěže Poslušného za stavu 0-0. To je pro mužstvo velmi cenné, když ví, že brankář vždy jednomu dvěma gólům vždy zabrání."

Na druhou stranu jsme napočítali řadu neproměněných samostatných nájezdů, a to jak v utkáních áčka, tak i béčka. "Už jsem se o tom zmiňoval před týdnem. Nechci ale hráče stresovat, je to však už opravdu na pováženou. Teď znovu jak J. Pavlík, tak i M. Stupal své tutové šance nedali. Rozhodl jsem se proto vypsat zvláští prémii pro hráče áčka. Kdo první tuto šňůru přetrhne a dá gól ze samostatného nájezdu, tak mu zaplatím 10 piv," dodává s úsměvem Z. Makovička.  

Zpět