TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Derby pro nás

19.05.2014 09:19

Sobotní dopolední zápas proti Novému Knínu se odehrál za spíše podzimního počasí,které i možná odradilo některé fanoušky zavítat na tento zápas.Hosté sice byli v průběhu prvního poločasu viditelně lepším mužstvem.Kombinačně jim hra lepé vycházela a naopak hra našeho mužstva byla zejména v úvodu střetnutí nervóznější.Tuto nervozitu prolomil svým proměněným pokutovým kopem v 10 minutě J.Oktávec po odpískaném faulu na J.Pavlíka.Druhý uklidňující gól nenechal na sebe dlouho čekat a po pěkné kombinaci ve středu hřiště se dostal míč na kopačky O.Fafejty a ten tvrdou střelou prostřelil z malého vápna hostujícího brankáře.

Uklidňující gól pak přidal trochu jistoty na naše kopačky a zlepšila se i kombinace.Na druhé straně měl asi největší šanci po menším zaváhání naší obrany útočník hostí,který ale sám na našeho golmana nevyzrál a J.Vitásek tuto situaci skvěle vyřešil.Poločas se tedy skončil pro náš příznivě 2:0.

Začátek druhého poločasu trochu povadl z obou stran.Náš tým sice měl míč na svých kopačkách,ale v podstatě v klidu držel tento výsledek.Zbytečné drama pro nás nastalo kolem 70 minuty.Na dlouhý vhazovaný míč do naší šestnáctky špatně vyběhl golman J.Vitásek,nedostal se přes klubko hráčů a míč propadl na osamoceného útočníka hostí a ten poměrně v klidu vsítil kontaktní branku hostí.

Hosté se po této vstřelené brance více osmělili a všechny své síly vrhli do ofenzívy.Naštěstí pro nás byl jejich tlak jen po hranici naší šestnáctky a v podstatě si náš tým s tímto tlakem bez větších problémů poradil.

V dlouhém a asi i zbytečném šestiminutovém nastavení měl v poslední minutě třetí gól na noze J.Pavlík,který nejdříve oklamal otevřenou obranu hostí,udělal kličku i golmanovi,ale trefil pouze levou tyč branky.Po této situaci již rozhodčí ukončil zápas.

 

V tomto derby sice hosté byli herně lepším týmem hlavně v prvním poločase,kdy jim vypomohli i hráči širšího kádru Áčka.Herně lepším sice ano,ale náš tým svou bojovností tento deficit vyrovnal a po právu si připsal tři důležité body.

 

 Malá Hraštice - Nový Knín B. 2:1 (2:0)

(17.5. od 10:00h hřiště Hraštice)

 

Sestava :Vitásek - Černý, Burian, Kardinál, Petřina - Kukla (78. Sabon), Fafejta, Oktávec, Jiráň - Blatnický (89. Plíva), Pavlík.

 

Branky: 10.Oktávec , 19. O.Fafejta,

 


 

 

Zpět